ASSOCIATED PRESS ALL-STATE FOOTBALL TEAMS

Class 6A

Offense

QB – Jayden George, Warren Central, Sr.

 

RB – Romeir Elliott, Warren Central, Sr.

 

RB – Carson Steele, Center Grove, So.

 

WR – David Bell, Warren Central, Sr.

 

WR – Bryce Kirtz, Brownsburg, Sr.

 

TE – Simon Dellinger, Fort Wayne Snider, Sr.

 

OL – D.J. Bowles, Avon, Sr.

 

OL – Randy Holtz, Fort Wayne Snider, Jr.

 

OL – Dawand Jones, Ben Davis, Sr.

 

OL – Jordyn Law, Pike, Sr.

 

OL – Caleb Shaffer, Carmel, Sr.

 

K – Alex Bales, Westfield, Sr.

 

All-Purpose – Jalen Peterson, Avon, Sr.

 

DEFENSE

DL – Cole Brevard, Carmel, Jr.

 

DL – Brian Gaffney, Center Grove, Sr.

 

DL – Dane Middlebrook, Brownsburg, Jr.

 

DL – Beau Robbins, Carmel, Sr.

 

LB – Joey Schmidt, Carmel, Sr.

 

LB – Tyler Bukur, Valparaiso, Sr.

 

LB – Christian Hastings, Warren Central, Sr.

 

DB – Cameron Shannon, Homestead, Sr.

 

DB – Nate Frey, Carmel, Sr.

 

DB – Trevon Booker, Lawrence Central, Sr.

 

DB – Randy Wells, Center Grove, Sr.

 

P – P.J. Buck, Center Grove, Sr.

 

HONORABLE MENTION:

 

QB: Jasen Graves (Pike), Maximus Grimes (Lafayette Jeff), Trenton Kelly (Columbus North), Eddie Schott (Southport), Liam Thompson (North Central), Gaven Vogt (Carroll).

RB: Eddie Dziennik (Noblesville), Jesse Harper (Valparaiso), Blake Huffman (Columbus North), Sampson James (Avon), Jackson Kurth (Valparaiso), Donovan Marcus (Brownsburg), Delbert Mimms (Ben Davis) Malieki Parks (Franklin Central).

 

WR: Brock Boynton (Penn), Camdyn Childers (Carroll), Tre’von Elliott (North Central), Armani Glass (Warsaw), Rashawn Haskins (Southport), Brian Jenkins (Lafayette Jeff), Ryan Lezon (Southport), Griffin Little (Homestead).

 

TE: Mitchel Collier (Columbus North), Montrez Stanley (Warren Central).

 

OL: Addison Batton (Avon), Ashton Bradley (Penn), Jarred Craft (Valparaiso), Blake Fisher (Avon), Porter Haught (Homestead), Payton Lamping (Franklin Central), Martes Lewis (Merrillville), Aidan Parker (Westfield), Zach Randsell (Warren Central), Will Swartz (Fort Wayne Snider), A.J. Weise (Center Grove), Ryan Williams (Penn).

 

K: Harrison Mevis (Warsaw), Connor Benson (Lawrence North).

 

DL: Lawson Aiken (Brownsburg), Gianini Belizaire (Fort Wayne Snider), Caden Curry (Center Grove), Dalton Davis (Noblesville), JaVonn Gray (Lawrence Central), Dorian Keys (Brownsburg), Evan Lantz (Hamilton Southeastern), Lucas Hunter (Center Grove), Dakari Kenney (Pike), Justen Ramsey (Merrillville), Tavareon Scott (Fort Wayne Snider), Malik Temple (Ben Davis).

 

LB: Adam Berta (Penn), Geoffrey Brown (Fishers), Colin Caldwell (Westfield), Brittain Chandler (Lafayette Jeff), John Culbertson (Warsaw), Emmanuel Davis (Fishers), Alex Griffith (Avon), Harold Jones (Lawrence North), Camden Rogers (Homestead), Devontay Moore (North Central), Nathan Talhelm (Franklin Central), Ty Wise (Carmel).

 

DB: Mike Adams (Ben Davis), Michael Brown (North Central), Reece Crossin (Valparaiso), William Fulton (Merrillville), Ethan Hoover (Fort Wayne Snider), TraShaun Jones (Pike), Sam Krutz (Crown Point), Roman Molden (Fishers), Harry Ochs (North Central), Capone Powell (Ben Davis), Daveren Rayner (Lawrence Central), Lucas Roehling (Center Grove).

 

P: Mitch Hebenstreit (Hamilton Southeastern), Chris VanEekern (Chesterton).

 

Class 5A

OFFENSE

QB – Zach Neligh, New Palestine, Sr.

 

RB – Charlie Spegal, New Palestine, Jr.

 

RB – Kenny Tracy, Decatur Central, Jr.

 

WR – Bo Sanders, Cathedral, Sr.

 

WR – Malachi Qualls, Anderson, Jr.

 

TE – Haven Montefalco, Cathedral, Sr.

 

OL – Nate Taylor, Bloomington South, Jr.

 

OL – Trevor Larence, Whiteland, Sr.

 

OL – Gus Hartwig, Zionsville, Jr.

 

OL – Austin Keele, New Palestine, Sr.

 

OL – Damon Jaylor, Huntington North, Sr.

 

K – Ariel DeLaPaz, Concord, Jr.

 

All-Purpose: Tommy Fossett, Zionsville, Sr.

 

DEFENSE

DL – Chamaar Smith, Decatur Central, Sr.

 

DL – Javias Gray, Kokomo, Sr.

 

DL – Justen Wozniak, Michigan City, Sr.

 

DL – Jacob Cain, Harrison (West Lafayette), Jr.

 

LB – Clayton Coll, Franklin, Sr.

 

LB – Chase Triplett, Michigan City, Sr.

 

LB – Luke Ely, New Palestine, Sr.

 

LB – Nash Murphy, Columbus East, Sr.

 

DB – Larry Tracy, Decatur Central, Sr.

 

DB – Maxen Hook, New Palestine, Jr.

 

DB – Jason Allen, Decatur Central, Sr.

 

DB – Jonah Wichman, Columbus East, Sr.

 

P – Sam Thomasson, Columbus East, Sr.

 

HONORABLE MENTION

 

QB: Orin Edwards (Cathedral), Cole GIlley (Columbus East), Travis Griffey (Martinsville), Bryce Hayman (Michigan City) McCall Ray (Bedford North Lawrence), Josh Wagner (Zionsville).

 

RB: Mark Brownlee (Elkhart Central), Jase Dressler (Terre Haute South), Nathan O’Mara (Seymour), Mark McDonald (Columbus East), Lyric McFarrin (Michigan City), Jake Perry (Whiteland), Maveric Thiery (Bloomington South).

 

WR: Sean Azcui (Bloomington South), Noah Cameron (Kokomo), Cody Horner (Columbus East), Jordan Hull (Zionsville), Tre Gray (South Bend Adams), Nate Jenkins (Bloomington North), Drew Shoufler (Bedford North Lawrence).

 

TE: Brandon Berger (Roncalli), James Bomba (Bloomington South), Joel DeCoursey (Zionsville).

 

OL: Cale Bunch (Bedford North Lawrence), Griffin Comer (Terre Haute South), Tex Elliott (Cathedral), Andre Greiner (Plainfield), Marcus Havens (Whiteland), Jackson Linback (McCutcheon), Haden Mettert (Seymour), Anthony Moore (Munster), Brandon Seibert (LaPorte), Jack Sherman (Terre Haute North), Roman Weber (Bedford North Lawrence).

 

K: Chris Freeman (Zionsville), Alex Kropp (New Palestine), Brian Mullins (Elkhart Central), Brian Pennell (Harrison-West Lafayette).

 

All-Purpose: Carter Neveraski (Concord).

 

DL: AJ Beil (Whiteland), Caleb Booher (Plainfield), John Harris (Roncalli), Kyle King (New Palestine), Shiloh Means (Cathedral), Jordan Miles (Decatur Central), Jeremiah Neal (Kokomo), Noah Ponce (Bloomington North), Jack Sherman (Terre Haute South), Royce Robinson (Michigan City), Avery Thompson (Bloomington South), Jake Urban (Harrison-West Lafayette), Jack Wardzala (Roncalli), Jonathan Thomas (South Bend Adams).

 

LB: Richie Hagarty (Cathedral), Adam Jeffries (McCutcheon), Caleb McCoy (Bloomington North), Noah Perez (LaPorte), Dylan Renick (Decatur Central), Nyles Sutton (Castle).

 

DB: Jalen Allen (Tech), Kohl Beard (Kokomo), Steven Edwards (Kokomo), Marquan Hurt (Michigan City), Brody Luker (New Palestine), Garrett Williamson (Zionsville), Quinton Wood (Harrison-West Lafayette).

 

P: Chris Freeman (Zionsville), Caleb Urban (Martinsville), Brock Wandel (Castle).

 

Class 4A

OFFENSE

QB – Bronson Yoder, NorthWood, Sr.

 

RB – Christopher Harness, Mishawaka, Sr.

 

RB – Luke Conner, Boonville, Sr.

 

WR – Craig Young, Fort Wayne Wayne, Sr.

 

WR – Eli Pancol, Pendleton Heights, Sr.

 

WR – Jon Eineman, Mooresville, Sr.

 

OL – Holton Zoss, Evansville Central, Sr.

 

OL – Josh Fryar, Beech Grove, Jr.

 

OL – Joe Tippman, Fort Wayne Bishop Dwenger, Sr.

 

OL – Logan Maynard, F.J. Reitz, Sr.

 

OL – Rahmon James, South Bend Riley, Sr.

 

K – Mitchell Garrett, Fort Wayne Bishop Dwenger, Sr.

 

All-Purpose: Kaiden Harshbarger, East Noble, Sr.

 

DEFENSE

DL – Andreas Aguilar, Marion, Sr.

 

DL – Rayzel Joiner, Evansville Central, Sr.

 

DL – Darius Alexander, Fort Wayne Wayne, Sr.

 

DL – Blake Jansky, Lowell, Sr.

 

LB – Andrew Ault, Western, Sr.

 

LB – Tavehon McGarry, Fort Wayne Bishop Dwenger, Sr.

 

LB – Xavier Gee, Marion, Sr.

 

LB – Austin Frasier, Evansville Central, Sr.

 

DB – Nicholas Grieser, New Castle, Sr.

 

DB – Owen Lunsford, South Dearborn, Sr.

 

DB – Tyler Gilland, Delta, Sr.

 

P – Anakin Allison, Pendleton Heights, Sr.

 

HONORABLE MENTION

 

QB: Sam Shively (Mishwaka), Chase Ketterer (New Prairie), Alex Maxwell (East Central), Trey Shaw (Northview), Reid Neal (Yorktown).

 

RB: Kitchell Gifford (Western), Chase Schnepf (Angola), Timothy Tippman (Fort Wayne Bishop Dwenger), Eric Rosemeyer (East Central), Levon Bellemy (Edgewood), Jaklen Thomas (Marion), James Mabry (Mooresville), Cade Campbell (Mississinewa), Heisman Skeens (Mississinewa).

 

WR: Malcolm DePriest (Evansville Central), Luke Bumbalough (New Castle), Kentrel Thomas (New Haven), Seth Rundell (Plymouth), Jalen Jennings (South Bend Riley), Ethan Getz (South Dearborn), Brayden Evans (Mooresville), Austin Hill (Yorktown), Trevor Cook (Northview).

 

TE: Jacob Tuttle (New Prairie), Luke Honer (Angola), Craig Young (Fort Wayne Wayne).

 

OL: Reubin Brewer (Marion), Braydon Erb (Western), Blake Goines (Boonville), Tylar Pomeroy (DeKalb), Luke Collinsworth (East Central), Mark Hiestand (South Bend St. Joseph), Brayden Thomas (Silver Creek), Kyle Trick (Angola), Charlie Moore (Mt. Vernon). Zac Richards (Mooresville), Hunter Whitenack (New Prairie), Richard King (Mishawaka).

 

K: Nathan Gard (Lowell), Caden Browndyke (East Central).

 

DL: Grant Willias (Boonville), Nate Southerland (Delta), Chandler Austgen (Lowell), Reece Lueking (Northridge), Jake Lone (NorthWood), Blake Davis (Plymouth), Tyler Rux (Mishawaka).

 

LB: Kyler Funk (Mississinewa), Joseph Rios (Pendleton Heights), Hayden Ellinger (Fort Wayne Bishop Dwenger), Reed Overton (Boonville), Brady Pease (Delta), Bryce Taylor (Greenwood), Ryan Schlechty (Jay County), Tritan Pernell (Fort Wayne Wayne).

 

DB: David Brown (Edgewood), Ryan Brandt (Angola), Carl Fisher (Mishawaka), John Alessia (Lowell).

 

P: Joe Barron (Plymouth).

 

Class 3A

OFFENSE

QB – Michael Lindauer, Evansville Memorial, Sr.

 

RB – Sage Hood, West Lafayette, Sr.

 

RB – Marion Lukes, Charlestown, Jr.

 

WR – Branson Combs, Evansville Memorial, Sr.

 

WR – RJ Erb, West Lafayette, Sr.

 

TE – Brayden Vanslyke, Tri-West, Sr.

 

OL – Joseph Solomon, Bishop Chatard, Jr.

 

OL – Jacob Freels, Sullivan, Sr.

 

OL – Noah Singer, Gibson Southern, Sr.

 

OL – Adam Bowman, Maconaquah, Sr.

 

OL – Kaleb Marr, Danville, Sr.

 

K – JJ Wadas, Andrean, Jr.

 

All-Purpose: Sam Thomas, Mt. Vernon (Posey), Sr.

 

DEFENSE

DL – George Karlaftis, West Lafayette, Sr.

 

DL – Gavin Bollman, Greencastle, Sr.

 

DL – Tavion Woodard, West Lafayette, Sr.

 

DL – Brock Combs, Evansville Memorial, Jr.

 

LB – Camari Harris, Fort Wayne Bishop Luers, Sr.

 

LB – Jay Higgins, Brebeuf Jesuit, Jr.

 

LB – Max Goodwin, Evansville Memorial, Sr.

 

LB – Yanni Karlaftis, West Lafayette, So.

 

DB – Andrew Smith, Gibson Southern, Sr.

 

DB – Spencer Corrona, Vincennes Lincoln, Sr.

 

DB – Josh Gross, West Noble, Jr.

 

Athlete – Isaiah Lacey, Indian Creek, Sr.

 

P – Hunter Renner, Mishawaka Marian, Jr.

 

HONORABLE MENTION

 

QB: Tyler Heidlage (Batesville), Mark Nondorf (Bishop Chatard), Kyle Adams (West Lafayette), Zack Merrill (Andrean), Rhett Snodgrass (Mt. Vernon-Posey), Jack Conner (Sullivan), Norman Knapke (Fort Wayne Bishop Luers), Noah Carter (Brown County).

 

RB: Cameron Craig (Rushville), Derek Thompson (Brownstown Central), Dylan Crossen (Guerin Catholic), Dawson Patrick (Knox) Jordan Presley (Fort Wayne Bishop Luers), Mitchell Spindler (Gibson Southern), Daylen Taylor (Bishop Chatard), Jaylen Peake (North Harrison), Zion Cosgray (Twin Lakes), Jakob Skinner (Sullivan), Clay Whitney (Monrovia), Cameron GIles (Southmont).

 

WR: Austin Siefert (Batesville), Kamari Anderson-Drew (Fort Wayne Concordia), Dawson Witte (Gibson Southern), Nick Flesher (Andrean), Andrew Sowinski (Bishop Chatard), Gabe Wright (Brebeuf Jesuit), Kyle Vernelson (Sullivan), Karter Vernelson (Sullivan).

 

OL: Jordan Tiermeyer (Brownstown Central), Saul Diagostino (Tri-West), Will Poynter (Guerin Catholic), Zach Whitfield (Mishawaka Marian), Mark Doyle (Heritage Hills), Blake Garretson (Jimtown), Austin Jones (Evansville Memorial), Clint Lorenzo (Greensburg), Zach Keesling (Twin Lakes), Devin Troncin (North Harrison), Braden Tucker (Gibson Southern).

 

K: Russel Moricz (Wheeler), Ethan Sevakis (Brownstown Central), Matt Clark (Evansville Memorial).

 

DL: Tyler Norment (Jimtown), Evan Satoski (Andrean), TYler Miller (Brebeuf Jesuit), Jacob Deavers (Blackford), Liam Fletcher (Fort Wayne Concordia), Damon Moody (Greencastle), Miguel Ortiz (Mishawaka Marian), Jace Potter (Tippecanoe Valley), Devonte Hardiman (Princeton).

 

LB: David Whittemore (Bishop Chatard), Simon Banks (Brebeuf Jesuit), Charles Bock (Guerin Catholic), Cameron Williams (Andrean), Allen Jackson (Fort Wayne Bishop Luers), Foster Knight (Monrovia), Brandon Pruitt (West Noble), Adam Bedel (Batesville), Will Brackett (Evansville Memorial).

 

DB: Billy Freudenthal (Guerin Catholic), Justin Gaston (Fort Wayne Bishop Luers), Michael Gibson (Mishawaka Marian), Jared Prater (Knox), Isaac Justice (Blackford), Cole Sigler (Heritage Hills), Derek Thompson (Brownstown Central).

 

P: Peyton Hinkel (Wheeler), Clay Campbell (Jimtown).

 

Class 2A

OFFENSE

QB – Spencer Wright, Western Boone, Jr.

 

RB – Everett Johnson, Bluffton, Sr.

 

RB – Xaine Kirby, Eastbrook, Sr.

 

RB – Tucker Schank, Southridge, Sr.

 

RB – Kaden Williams, Providence, Sr.

 

WR – David Baker, Scecina, Jr.

 

WR – Blake Carroll, Delphi, Sr.

 

WR – Landry Ozmun, Oak Hill, Sr.

 

TE – Clay Dalton, Eastbrook, Sr.

 

OL – Michael Campbell, Paoli, Sr.

 

OL – Owen Davisson, Rensselaer, Jr.

 

OL – Cameron Ginter, Cascade, Sr.

 

OL – Patrick Lyons, Scecina, Sr.

 

OL – Logan Mastriano, Northeastern, Sr.

 

K – Asher King, Heritage Christian, Sr.

 

All-Purpose: K.J. Roudebush, Tipton, Sr.

 

DEFENSE

DL – Luke Hornung, Triton Central, Jr.

 

DL – Levi Leffers, Central Noble, Sr.

 

DL – Isaac Meyer, Woodlan, Sr.

 

DL – Robert Mudica, Bremen, Sr.

 

LB – Ethan Lowry, Heritage Christian, Jr.

 

LB – Dallas Pugsley, Shenandoah, Sr.

 

LB – Devin Weakley, Western Boone, Sr.

 

LB – Jacob Wunder, Bremen, Sr.

 

DB – Nino Barbosa, Whiting, Sr.

 

DB – Dakx Lannert, Evansville Mater Dei, Jr.

 

DB – Aaron Steele, Triton Central, Sr.

 

DB – Gabe Young, Shenandoah, Sr.

 

P – Lance VanMatre, Eastern (Greentown), Jr.

 

HONORABLE MENTION

 

QB: Mac Ayres (Scecina), Cole Alexander (Lapel), Ryan Caldwell (Bremen), Cole Happe (Evansville Mater Dei), Garrett Hetzner (Eastern-Greentown), Jared Holley (Wabash), Ty Lawson (Paoli), Rylan Metz (Alexandria), Coleson Montgomery (Southridge), Jose Olivo (Knightstown), Dylan Paul (Boone Grove), Peyton Starks (Shenandoah).

 

RB: Monsoor Adisa (Boone Grove), Brady Boring (Evansville Mater Dei), Brandon Brazzell (Mitchell), Christian Carroll (Whiting), Tom Davenport (Whiting), Gavyn Doane (North Knox), Gabe Eurit (Lewis Cass), Keaton Kermode (Triton Central), Tavon Middlebrook (Scecina), Delton Moore (Manchester), Nathan Mullen (Bremen), Chris Murray (North Putnam), Hadyn Prater (Rochester), Ian Strange (Paoli), Michael Stewart (Madison-Grant), Colin Wagner (North Newton), Brae’ton Vann (Boone Grove), Kruze Washington (Western Boone).

 

WR: Logan Benson (Western Boone), Greg Black (Eastern-Greentown), Kyler Burchett (Knightstown), Isaac Cooper (Madison-Grant), Harrison Eckel (Heritage Christian), Eli Elkins (Eastern-Greentown), Justin Engle (Lapel), Connor Gill (Lapel), Matt Guhl (Triton Central), Joe Hendrix (Western Boone), Thomas Johnson (Heritage Christian), A.J. Sanders (Cascade), Luke Stoker (Tipton), Hunter Taylor (Evansville Mater Dei), Logan Vander Velden (Wabash), Cade Vernetti (Alexandria).

 

TE: Sam Huffman (Bremen), Thomas Knight (Whiting), Orrin Schmidt (Milan).

 

OL: Brennen Adams (Bremen), Roman Baird (Tipton), Cole Baker (Frankton), Brogan Brown (Tipton), Dan Canning (Whiting), Dakota Cates (Madison-Grant), Brandon Davis, (Eastbrook), Brett Ewing (North Newton), Casey Foster (Western Boone), Robert Garcia (Whiting), Matt Gentry (Southridge), Dalton Guffey (Shenandoah), Jace Ingle (Paoli), Trevor Kahre (North Knox), Derek Keen (North Newton), Wyatt Kramer (Southridge), Joel Magnabosco (Speedway), Josh Mitterling (Heritage Christian), Stewart Mossholder (Oak Hill), Gavin Patrick (Shenandoah), Dalton Pinaire (Eastern-Pekin), Luke Sanford (North Putnam), Collin Snyder (Centerville), Kobe Stephens (Tipton), Asher Wladen (Eastern-Greentown), Tyler Walker (Rochester), Luke Wilkening (Boone Grove), Jake Wilson (Evansville Materi Dei).

 

K: Michael Des Noyers (Lapel), Collin Kerr (Bremen), Aaron Lovell (Evansville Mater Dei), Zane Shilts (Eastbrook), Nathan Slack (Tipton).

 

DL: Peyton Carter (TIpton), Wilson Daulton (Rochester), Matt Funk (Scecina), Colin Givens (Evansville Mater Dei), Nick Krieger (Whiting), Dylan Mathena (Tell City), Devin Murphy (Southridge), Liam Orcutt (Knightstown), Emiliano Rodriguez (Whiting), Justin Samons (Wabash), Joe Shaffer (Lewis Cass), Patrick Shallenberger (Western Boone), Aidan Stevens (Rensselaer).

 

LB: Spencer Benner (Northeastern), Shane Berry (Northeastern), John Bock (Whiting), Cole Calvert (Southridge), Sebastian Connor (Tipton), Andrew Eriks (Boone Grove), Josh Farmer (Shenandoah), Zane GIlbreath (Rochester), Isaiah Harris (Bowman Academy), Gary Hayward (Prairie Heights), James Hoke (Providence), Connor Horning (Cascade), Joey Humphrey (Lewis Cass), Luke Lannan (Linton-Stockton), Jayvin Lyons (Tipton), Christian McDole (Shenandoah), Luke Monize (Eastern-Greentown), Ben Newby (Knightstown), Josh Parish (Elwood), Chris Pritchett (Centerville), Isaac Salinas (Delphi), Dakota Sams (Milan), Logan Seger (Southridge), Sebastian Spieth (Woodlan), Aaron Thomas (Alexandria), Joel Torres (Whiting), Devon Valentine (Speedway), Drew VanWinkle (Centerville), Brett Wethington (Western Boone), Jake Wilkes (Cloverdale), Tyishaun Woods (Scecina).

 

DB: Miller Abernathy (Alexandria), Carter Elliott (Paoli), Ben Vanderwall (North Newton), Justin Zumbrun (Bremen).

 

P: Brandon Schafer (Providence), Alex Stouder (Bremen), Justin Summers (Alexandria), Dante Torres (Centerville).

 

Class A

OFFENSE

QB – Jack Kiser, Pioneer, Sr.

 

RB – Dawson Basinger, North Central (Farmersburg), Sr.

 

RB – Daniel Gregorich, Pioneer, Sr.

 

WR – Jonathon Kilgore, North Vermillion, Sr.

 

WR – Andrew Dill, LaVille, So.

 

WR – David Schwartz, Lafayette Central Catholic, Sr.

 

TE – Jesse Kolb, Sheridan, Sr.

 

OL – Jashawn Berlanga, Adams Central, Sr.

 

OL – Tanner Allen, Churubusco, Sr.

 

OL – Malachi England-Elrod, North Central (Farmersburg), Sr.

 

OL – Gage Woodard, North Vermillion, Sr.

 

OL – Conner Walker, Pioneer, Sr.

 

K – Ben Lynk, Parke Heritage, Sr.

 

All-Purpose: Logan Maclkin, Adams Central, Sr.

 

DEFENSE

DL – Nick Miller, South Adams, So.

 

DL – Chris Starks, Sheridan, Jr.

 

DL – Michael Clemons, North Judson, Sr.

 

DL – Reese Wicker, Churubusco, Jr.

 

LB – Jalen Hammond, Adams Central, Sr.

 

LB – Miles VonTobel, Pioneer, Jr.

 

LB – Grant Kennedy, Lafayette Central Catholic, Sr.

 

DB – Delano Shumpert, Triton, Sr.

 

DB – Addai Lewellen, Pioneer, So.

 

DB – Kale Lawson, Tri-County, Sr.

 

DB – Dante Akins, Lutheran, Jr.

 

DB – Sam Wood, Churubusco, Sr.

 

P – Cam Holsapple, Covenant Christian, Sr.

 

HONORABLE MENTION

 

QB: Parker Bates (Adams Central), Colton Brown (Covington), Brennan Ellis (North Vermillion), James Snyder (Triton), Alex Stirn (North Decatur), Logan White (Parke Heritage).

 

RB: Jonah Bronger (Covenant Christian), Blayne Campbell (Eastern Greene), Sam Getz (Tri-County), Fletcher Greer (North Judson), Gabe Lloyd (Southwood), Marcus McFadden (Lutheran), Christian Myers (North Vermillion), Drew Sheridan (Attica), Dalton Sizemore (West Central), Bobbby Stevens (West Washington), Seth Wilson (Monroe Central).

 

WR: Noble Johnson (Parke Heritage), Tye Orsund (Triton), Austin Petrillo (Parke Heritage), Quinton Veach (Carroll-Flora).

 

TE: Luke Snow (Lutheran), Tyler Walterman (North Decatur).

 

OL: Gage Baker (Eastern Greene), Mark Caster (Lutheran), Kolt Keller (Clinton Central), Chase Kirby (Tri-County), Jackson Miller (Southwood), Caleb Murphy (West Washington), Conner Ousley (Triton), Jake Smith (Fountain Central), Logan Swallow (Monroe Central), Reese Wicker (Churubusco).

 

K: Bailea Sprunger (Adams Central).

 

DL: Andrew Coleman (Covenant Christian), Caden Conklin (Monroe Central), Scott Harness (Clinton Central), Josh Little (North Vermillion), Jaden Locke (Hagerstown), Aidan Ortega (Southwood), Robbie Pope (LaVille), Colton Reynolds (Springs Valley), Cody Swimm (Hagerstown).

 

LB: Cameron Ball (Southwood), Aaron Barnett (Fountain Central), Nocholas Burnell (Sheridan), Blayne Campbell (Eastern Greene), Adam Dienhart (Lafayette Central Catholic), Caleb Ellmore (Covington), Jack Hargan (Attica), Taft Manship (Monroe Central), Dalton Scott (South Putnam), Nolan Shidler (North Judson), Seth Wilson (Monroe Central).

 

DB: Nathaniel Butts (Fountain Central), Joey Emenhiser (Churubusco), Elijah Sutton (Southwood).