BOYS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULE THIS WEEK

NCC

Tuesday, Dec. 1

Tech at Tindley, 7:30 pm

Central at Fishers, 7:30 pm

Logansport at Cass, 8 pm, Logansport

Thursday, Dec. 3

Central Catholic at Lafayette Jeff, 7:30 pm, Lafayette Jeff

Friday, Dec. 4

Tech at North Central, 7:30 pm

Kokomo at Peru, 7:45 pm

Twin Lakes at Lafayette Jeff, 7:30 pm, Lafayette Jeff

Saturday, Dec. 5

Kokomo at Westfield, 7:30 pm

New Castle at Anderson, 7:30 pm

West Lafayette at Lafayette Jeff, 7:30 pm, Lafayette Jeff

TEC

Tuesday, Dec. 1

Delta at Winchester, 7:30 pm, ppd.

Wes-Del at Union City, 7:30 pm

Thursday, Dec. 3

Centerville at Northeastern , 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Blue River at Tri, 7:30 pm

Greenfield at Hagerstown, 7:30 pm

Union (Modoc) at Lincoln, 7:30 pm

Union City at Smith Academy, 7 pm

Wapahani at Winchester, 7:30 pm, ppd.

Saturday, Dec. 5

Lincoln at Burris, 7:30 pm

Centerville at Franklin County, 7:30 pm

Union County at Knightstown , 1:30 pm

MEC

Tuesday, Dec. 1

Tipton at Monroe Central, 7:30 pm

Wes-Del at Union City, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Blue River at Tri, 7:30 pm

Daleville at Monroe Central , 7:30 pm

Eastern Hancock at New Palestine, 7:30 pm, ppd.

Madison-Grant at Wes-Del, 7:30 pm

Seton Catholic at Cowan, 7:30 pm

Shenandoah at Richmond, 7:30 pm

Union (Modoc) at Lincoln, 7:30 pm

Wapahani at Winchester, 7:30 pm, ppd.

Saturday, Dec. 5

Blue River at Blackford, 7:30 pm

Daleville at Elwood, 7:30 pm

Wes-Del at Eastern Hancock, 7:30 pm

EASTERN INDIANA

Tuesday, Dec. 1

Lawrenceburg at Franklin County , 7:30 pm, ppd.

Friday, Dec. 4

Batesville at Greensburg, 7:30 pm, ppd.

Connersville at Rushville , 7:30 pm

Milan at East Central, 7:30 pm

South Dearborn at Jac-Cen-Del, 7:30 pm

Saturday, Dec. 5

Centerville at Franklin County, 7:30 pm

Connersville at Shelbyville, 7:30 pm

New Palestine at Rushville, 7:30 pm

PIONEER

Tuesday, Dec. 1

Anderson Prep at Lakeview Christian, 6 pm

Central Christian at International , 6:30 pm, ppd.

Shortridge at Liberty Christian, 7:30 pm

Burris at Frankton, 7 pm

Park Tudor at Greenwood Christian, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Greenwood Christian at University, 7:30 pm

International at Collierville (Tenn.), 4:30 pm, Danville

Lutheran at Central Christian, 7:30 pm

Liberty Christian at Riverside, 7:30 pm

Burris at Yorktown, 7:30 pm

Seton Catholic at Cowan, 7:30 pm

Saturday, Dec. 5

Lincoln at Burris, 7:30 pm

North Side at Liberty Christian, 7:30 pm

International at Tri-West, 6:45 pm, Danville

Seton Catholic at Cristo Rey, 7:30 pm

Sheridan at Anderson Prep, 7:30 pm

Speedway at University, 7:30 pm

GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULE THIS WEEK

NCC

Tuesday, Dec. 1

Anderson at Marion, 7:30 pm

Logansport at Cass, 6 pm, Lewis Cass

Wednesday, Dec. 2

Harrison at Central Catholic, 7:30 pm, ppd.

Kokomo at Lafayette Jeff , 7:30 pm

Lawrence Central at Tech, 7:30 pm

Thursday, Dec. 3

Tech at Central , 6 pm, ppd.

McCutcheon at Clinton Prairie, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Lawrenceburg at Richmond, 7:30 pm

Saturday, Dec. 5

Anderson at Harrison , 2:30 pm

Tech at Brebeuf, 1:30 pm, ppd.

Marion at McCutcheon , 2:30 pm

Central at New Castle, 1:30 pm

Peru at Kokomo, 1:30 pm

TEC

Tuesday, Dec. 1

Hagerstown at Morristown, 7:30 pm

Irvington Prep at Knightstown, 6 pm

Northeastern at Jay County, 7:30 pm

Tri at Lincoln , 7:30 pm

Wednesday, Dec. 2

Union City at Monroe Central, 7:30 pm

Union County at Talawanda (Ohio), 7:30 pm

Winchester at Delta, 7:30 pm

Thursday, Dec. 3

Cowan at Hagerstown, 7:30 pm

Tri at Liberty Christian, 6:30 pm

Union County at Batesville, 7:30 pm

Wapahani at Lincoln, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Centerville at Northeastern , 6 pm

Union at Lincoln, 6 pm

Saturday, Dec. 5

Hagerstown at Eastern Hancock, 1:30 pm

Monroe Central at Winchester, 7:30 pm

Union City at Knightstown , 7:30 pm

Union County at Shenandoah, 7:30 pm

MEC

Tuesday, Dec. 1

Connersville at Shenandoah, 7:30 pm

Eastern Hancock at Southwestern, 7:30 pm

Union at Cowan , 6 pm

Wapahani at Blue River , 7:30 pm

Wednesday, Dec. 2

Daleville at Randolph Southern , 7:30 pm

Union City at Monroe Central, 7:30 pm

Wes-Del at Tri-Central, 7:30 pm

Thursday, Dec. 3

Blue River at Shenandoah , 7:30 pm

Cowan at Hagerstown, 7:30 pm

Wapahani at Lincoln, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Union at Lincoln, 6 pm

Saturday, Dec. 5

Hagerstown at Eastern Hancock, 1:30 pm

Monroe Central at Winchester, 7:30 pm

Union County at Shenandoah, 7:30 pm

Wapahani at Randolph Southern, 7:30 pm

Wes-Del at Blue River, 1 pm

EASTERN INDIANA

Tuesday, Dec. 1

Connersville at Shenandoah, 7:30 pm

Rising Sun at South Dearborn, 7:30 pm

Triton Central at Greensburg, 7:30 pm

Thursday, Dec. 3

Jennings County at South Dearborn, 7:30 pm

Union County at Batesville, 7:30 pm

Friday, Dec. 4

Franklin County at Shelbyville, 7:30 pm

Lawrenceburg at Richmond, 7:30 pm

Saturday, Dec. 5

Batesville at Shelbyville, 1:30 pm

Connersville at Greensburg, 1:30 pm

Jennings County at East Central, 1:30 pm

Milan at Lawrenceburg, 6 pm

South Dearborn at Jac-Cen-Del, 7:30 pm

Westfield at Rushville, 1:30 pm