BOYS SECTIONAL CROSS COUNTRY RESULTS

  1. Rushville 41
  2. Lincoln      55
  3. Hagerstown 57
  4. Centerville 110
  5. New Castle 149
  6. Franklin County 178
  7. Connersville 202
  8. Union County 212
  9. Northeastern 218
  10. Knightstown 284
  11. Richmond 285

 

 

INDIVIDUAL RESULTS

  1. 11 Elijah Halcomb 

17:39.7 Hagerstown

  1. 12 Andrew Miller  

17:47.7 Rushville Consolidated

  1. 11 Trenton Bertsch              

18:20.4 Cambridge City Lincoln

  1. 12 Logan Tuttle      

18:29.6 Hagerstown

  1. 11 Payton McGriff

18:31.9 Cambridge City Lincoln

  1. 11 Dylan McCullum             

18:33.6 Cambridge City Lincoln

  1. 9 Kyle Stanley      

18:38.2 Rushville Consolidated

  1. 12 Parker Jaynes   

18:47.9 Centerville

  1. 10 Caleb Krodel     

18:58.1 Rushville Consolidated

  1. 11 Luke Bantz         

19:09.3 Union County

  1. 11 John King           

19:11.6 Rushville Consolidated

  1. 12 Nick Innis           

19:13.2 Rushville Consolidated

  1. 10 Sam Sterrett      

19:17.9 Rushville Consolidated

  1. 11 Cole Dixon         

19:18.9 Rushville Consolidated

  1. 9 Quentin Osborne            

19:23.0 Hagerstown

  1. 10 Daniel Stuckey 

19:26.7 Centerville

  1. 12 Dylan Napier     

19:28.5 Hagerstown

  1. 9 Blake Smith       

19:36.2 Cambridge City Lincoln

  1. 12 Ben Brock          

19:36.6 New Castle

  1. 12 Holden Robinson            

19:43.1 Hagerstown

  1. 9 Ben Maze          

19:43.3 Franklin County

  1. 12 Caylor Fisher     

19:48.4 Northeastern

  1. 10 Bryce Pennington          

19:50.7 Cambridge City Lincoln

  1. 9 Jeff Baker           

19:52.4 Centerville

  1. 12 Hunter Brown  

19:54.5 Cambridge City Lincoln

  1. 12 Britton Adkins  

19:55.6 New Castle

  1. 9 Mylan Nocton  

19:57.8 Centerville

  1. 10 Adam Arndt      

19:57.9 Connersville

  1. 12 Jaycee Wilburn 

19:59.0 New Castle

  1. 10 Drew Grant       

19:59.6 Franklin County

  1. 12 Alexander McKee           

20:09.8 Hagerstown

  1. 10 Blake Creech     

20:14.5 Hagerstown

  1. 11 Josiah King        

20:19.4 Knightstown

  1. 10 Quentin Hedges              

20:24.4 New Castle

  1. 9 Bryson Hoober 

20:39.8 Centerville

  1. 10 Sean Brown       

20:45.4 Connersville

  1. 11 Tanner Lainhart              

20:53.5 Franklin County

  1. 11 Trey Williams    

21:05.7 Tri

  1. 10 Luke Paddock   

21:10.7 Union County

  1. 10 Gannen Stockton           

21:38.5 Northeastern

  1. 12 Russ Hensley     

21:47.1 Union County

  1. 9 Skyler Dickey    

21:52.1 New Castle

  1. 11 Kyle Seibert       

21:59.6 Franklin County

  1. 9 Jackson Ramsey              

22:00.9 Northeastern

  1. 10 Alan Napier       

22:05.3 Connersville

  1. 9 Austin Wenta   

22:07.2 Connersville

  1. 10 Aaron Limburg 

22:11.0 Centerville

  1. 9 Hayden Scalf     

22:12.5 Richmond

  1. 9 Adam Grant      

22:14.1 Franklin County

  1. 9 Jeremy Jergensen           

22:14.8 Connersville

  1. 11 Luke Carter        

22:24.0 New Castle

  1. 10 Samuel Roesch 

22:31.2 Centerville

  1. 9 Landon Smith   

22:34.7 Richmond

  1. 12 Britten West     

22:51.9 Cambridge City Lincoln

  1. 9 Mathew Stephen           

23:00.9 Northeastern

  1. 11 Cole Klusman    

23:09.2 Franklin County

  1. 10 Hunter Jordan  

23:24.6 Richmond

  1. 12 Evan Nolen        

23:25.9 Knightstown

  1. 9 Wade Toth        

23:36.3 Knightstown

  1. 10 Mahlon Page    

23:44.5 Union County

  1. 9 Isaac Nicholson

24:03.9 Northeastern

  1. 9 Garrett Burkhart             

24:22.1 Seton Catholic

  1. 10 Conner Greenwell          

24:32.0 Connersville

  1. 9 Eric Schwab      

24:56.9 Franklin County

  1. 11 Michael Milano

25:25.8 Connersville

  1. 12 Brenton Whited              

26:03.5 Richmond

  1. 9 Jack Dodd          

27:59.3 Union County

  1. 10 Owen Rogers    

30:18.5 Richmond

  1. 12 David Peck        

32:00.2 Knightstown

  1. 12 Spencer Day      

32:07.2 Northeastern

  1. 11 Will Feebeck     

32:09.1 Knightstown

  1. 12 Raynor Eddy     

33:30.6 Richmond

 

 

SECTIONAL GIRLS CROSS COUNTRY RESULTS 

  1. Rushville 37
  2. Franklin County 72
  3. Centerville 100
  4. Connersville 104
  5. Hagerstown 110
  6. Union County 117
  7. Knightstown 159
  8. Richmond 181

 

INDIVIDUAL RESULTS

  1. 10 Lauren Kelley    

21:25.2 Franklin County

  1. 12 Shannon Dougherty      

22:27.0 Rushville Consolidated

  1. 11 Tylissa Beckner

22:36.6 Connersville

  1. 12 Charity Griffith 

22:43.8 Rushville Consolidated

  1. 10 Jaeda Miller      

22:46.1 Rushville Consolidated

  1. 9 Bailey Puckett  

23:06.7 Cambridge City Lincoln

  1. 10 Emily Tedder    

23:17.6 Centerville

  1. 12 Caroline Arndt  

23:26.3 Connersville

  1. 11 Katelyn Meyer 

23:27.8 Franklin County

  1. 12 Natalia Meza    

23:29.9 Rushville Consolidated

  1. 10 Vanessa West   

23:39.1 Union County

  1. 9 Priscella Kelly   

23:52.9 Union County

  1. 12 Elizabeth Moore             

23:53.5 Knightstown

  1. 10 Jewelianna Warfel         

24:06.6 Hagerstown

  1. 12 Taylor Stewart  

24:22.8 Franklin County

  1. 10 Lydia Nevels      

24:47.1 Centerville

  1. 10 Journey Cornett              

24:55.9 Centerville

  1. 11 Morgan Adkins

25:06.1 Rushville Consolidated

  1. 12 Sicily Bowling   

25:16.9 Connersville

  1. 11 Teresa Rojas     

25:17.0 Hagerstown

  1. 12 Molly West        

25:25.1 Tri

  1. 11 Emma Moore   

25:25.9 Knightstown

  1. 12 Jasmin Lykke    

25:30.0 Richmond

  1. 11 Kairee Hodapp 

25:34.1 Franklin County

  1. 11 Emma Sharpe   

25:44.2 Union County

  1. 12 Anna Shafer      

25:53.4 Hagerstown

  1. 12 Kailee Tedder   

25:58.6 Centerville

  1. 11 Erica Barker       

26:03.5 Seton Catholic

  1. 12 Emma Carr        

26:17.9 Northeastern

  1. 10 Kyley Farmer     

26:22.6 Hagerstown

  1. 9 Jill Berger           

26:27.8 Northeastern

  1. 11 Helena Goutsis 

26:41.9 Franklin County

  1. 9 Taylor Pass        

26:51.6 Hagerstown

  1. 10 Abby Herbert    

26:56.7 Rushville Consolidated

  1. 10 Ella Nicholson   

27:11.6 Hagerstown

  1. 10 Lily Schamel      

27:12.2 Richmond

  1. 10 Amelia Ross      

27:12.5 Connersville

  1. 9 Laredo Martin  

27:17.2 Knightstown

  1. 10 Genny Antrim   

27:20.4 Union County

  1. 9 Katherine Apsley            

27:28.4 Franklin County

  1. 9 Maleah Hewitt 

27:28.7 Tri

  1. 9 Lily Saunders    

28:06.6 New Castle

  1. 12 Maci Matanich 

28:16.4 Hagerstown

  1. 10 Josie Selm          

28:22.3 Franklin County

  1. 9 Susan Walker    

28:25.5 Centerville

  1. 10 Kalin Baumbauer            

28:46.9 Union County

  1. 12 Brendy Mendoza-gay…

29:06.0 Richmond

  1. 12 Grace Lewis       

29:17.5 New Castle

  1. 9 Paige Zettel       

29:33.4 Northeastern

  1. 12 Nora West         

29:37.8 Union County

  1. 12 Madeline Freeman         

29:45.2 Richmond

  1. 11 Josie Cudworth

29:57.4 Rushville Consolidated

  1. 12 Hallie Wilson    

29:58.9 Connersville

  1. 10 Sara Kalkhoff    

30:06.4 Connersville

  1. 11 Alyssa Harris     

30:39.3 Cambridge City Lincoln

  1. 9 Maddie Bogue 

31:19.0 Cambridge City Lincoln

  1. 10 Lili Wallace        

31:24.3 Knightstown

  1. 9 Kaytlyn Abernathy         

33:10.6 Cambridge City Lincoln

  1. 11 Lauren Foote    

34:37.0 Richmond

  1. 10 Jessica Mercer  

36:51.4 Knightstown

  1. 12 Cheyanne Lazzell            

37:06.2 New Castle

  1. 9 Ella Parker         

38:16.2 Centerville

  1. 11 Maina Stock     

38:29.0 Knightstown