GIRLS HIGH BASKETBALL – SECTIONAL TUESDAY

CLASS 4A
Merrillville
Highlandvs.Munster6:30 pm
Chesterton
Portagevs.Valparaiso6:30 pm
Crown Pointvs.Lowell8:30 pm
Mishawaka
LaPortevs.Plymouth6:30 pm
South Bend RileyatMishawaka8:00 pm
Goshen
Concordvs.Penn5:30 pm
WarsawatGoshen7:30 pm
Fort Wayne Snider
Fort Wayne Northvs.East Noble6:00 pm
Fort Wayne Northropvs.DeKalb7:30 pm
Columbia City
Fort Wayne Waynevs.Homestead6:00 pm
Huntington Northvs.New Haven7:30 pm
Harrison (West Lafayette)
Logansportvs.Northwestern7:00 pm
Zionsville
Hamilton Southeasternvs.Noblesville6:00 pm
Westfieldvs.Fishers7:30 pm
Muncie Central
Mount Vernon (Fortville)vs.Pendleton Heights6:30 pm
New Palestinevs.Anderson8:00 pm
North Central (Indianapolis)
Indianapolis AttucksatNorth Central (Indianapolis)6:00 pm
Indianapolis Cathedralvs.Warren Central7:30 pm
Ben Davis
Perry Meridianvs.Decatur Central6:00 pm
Indianapolis Roncallivs.Pike7:30 pm
Terre Haute North
Avonvs.Brownsburg6:00 pm
Plainfieldvs.Mooresville7:30 pm
Franklin
Whitelandvs.Center Grove6:00 pm
ShelbyvilleatFranklin7:30 pm
East Central
Columbus EastatEast Central6:00 pm
Columbus Northvs.Bloomington South7:30 pm
New Albany
Jennings Countyvs.Seymour6:00 pm
Bedford North LawrenceatNew Albany7:30 pm
Evansville Harrison
Evansville Reitzvs.Castle6:30 pm
Evansville Centralvs.Evansville North8:00 pm
CLASS 3A
Griffith
Hammondvs.Hammond Clark7:00 pm
Calumetvs.Lighthouse CPA8:30 pm
Wheelervs.Hanover Central8:30 pm
South Bend St. Joseph
New Prairievs.South Bend Washington7:00 pm
Wawasee
Central Noblevs.Lakeland6:00 pm
NorthWoodatWawasee7:30 pm
Garrett
LeoatGarrett6:00 pm
Angolavs.Fort Wayne Concordia7:30 pm
Twin Lakes
Peruvs.Western6:00 pm
Maconaquahvs.Benton Central7:30 pm
Norwell
Bellmontvs.Oak Hill7:00 pm
New Castle
Jay Countyvs.Delta7:00 pm
Tri-West
Frankfortvs.Monrovia7:00 pm
Edgewood
West Vigovs.Brown County7:00 pm
Heritage Christian
Indianapolis ShortridgeatHeritage Christian6:00 pm
Lebanonvs.Brebeuf Jesuit7:30 pm
Speedway
Indianapolis Rittervs.Indian Creek6:00 pm
Indianapolis Washingtonvs.Indianapolis Herron7:30 pm
Rushville
Lawrenceburgvs.Connersville7:00 pm
Madison
Salemvs.Corydon Central7:00 pm
Vincennes Lincoln
Washingtonvs.Sullivan7:30 pm
Mount Vernon (Posey)
Heritage HillsatMount Vernon (Posey)7:00 pm
Gibson Southernvs.Evansville Bosse8:30 pm
CLASS 2A
Lake Station
Marquette CatholicatLake Station8:00 pm
North Judson
Westvillevs.Hebron6:30 pm
Boone Grovevs.Rensselaer Central8:00 pm
Fairfield
South Bend Careervs.Prairie Heights6:00 pm
Westviewvs.Bremen7:30 pm
Eastside
Churubuscovs.Whitko7:00 pm
Manchester
Carroll (Flora)atManchester6:00 pm
Rochestervs.Wabash7:30 pm
Fountain Central
Rossvillevs.Lafayette Central Catholic6:00 pm
SeegeratFountain Central7:30 pm
Taylor
BlackfordatTaylor7:00 pm
Alexandria
Monroe CentralatAlexandria6:00 pm
Wapahanivs.Frankton7:30 pm
Union County
Centervillevs.Northeastern6:00 pm
KnightstownatUnion County7:30 pm
Cascade
Park TudoratCascade7:00 pm
South Putnam
Cloverdalevs.Parke Heritage6:00 pm
Riverton ParkeatSouth Putnam7:30 pm
South Ripley
Milanvs.Southwestern (Hanover)6:00 pm
North DecaturatSouth Ripley7:30 pm
Eastern (Pekin)
Clarksvillevs.Providence6:00 pm
Austinvs.Crawford County7:30 pm
North Knox
Linton-Stocktonvs.Mitchell7:00 pm
Forest Park
Southridgevs.Evansville Mater Dei7:30 pm
CLASS 1A
Kouts
Gary 21st Centuryvs.Morgan Twp.8:00 pm
Oregon-Davis
TritonatOregon-Davis6:00 pm
Culvervs.West Central7:30 pm
Fremont
Elkhart ChristianatFremont6:00 pm
Fort Wayne Blackhawkvs.Lakewood Park7:30 pm
Tri-County
Castonvs.Pioneer6:00 pm
North WhiteatTri-County7:30 pm
Northfield
SouthwoodatNorthfield7:00 pm
Attica
North Vermillionvs.Covington7:00 pm
Tri-Central
DalevilleatTri-Central6:00 pm
Cowanvs.Wes-Del7:30 pm
Tri
Blue Rivervs.Union City6:00 pm
Union (Modoc)atTri7:30 pm
Bloomfield
Shakamakvs.Clay City7:00 pm
Bethesda Christian
Indiana Math & Sciencevs.Traders Point Christian7:00 pm
Indianapolis Lutheran
Greenwood Christianvs.Indianapolis Tindley6:00 pm
Central ChristianatIndianapolis Lutheran7:30 pm
Waldron
Oldenburg Academyvs.Jac-Cen-Del7:00 pm
New Washington
Christian Academyvs.Rock Creek Academy6:00 pm
South Central (Elizabeth)vs.Borden7:30 pm
Edinburgh
West WashingtonatEdinburgh7:00 pm
Loogootee
Barr-Reevevs.Washington Catholic6:00 pm
ShoalsatLoogootee7:30 pm
Tecumseh
CanneltonatTecumseh7:30 pm