GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL-SECTIONAL SEMI-FINALS

CLASS 4A
Merrillville
Gary WestatMerrillville6:30 pm
Chesterton
ValparaisoatChesterton6:30 pm
Hobartvs.Crown Point8:30 pm
Mishawaka
Michigan Cityvs.LaPorte6:30 pm
South Bend AdamsatMishawaka8:00 pm
Goshen
Elkhartvs.Penn5:30 pm
Northridgevs.Warsaw7:30 pm
Fort Wayne Snider
Carroll (Fort Wayne)vs.East Noble6:00 pm
Fort Wayne NorthropatFort Wayne Snider7:30 pm
Columbia City
HomesteadatColumbia City6:00 pm
Fort Wayne Southvs.Huntington North7:30 pm
Harrison (West Lafayette)
NorthwesternatHarrison (West Lafayette)6:00 pm
Kokomovs.McCutcheon7:30 pm
Zionsville
NoblesvilleatZionsville6:00 pm
Carmelvs.Fishers7:30 pm
Muncie Central
Richmondvs.Mount Vernon (Fortville)6:00 pm
New PalestineatMuncie Central7:30 pm
North Central (Indianapolis)
Lawrence CentralatNorth Central (Indianapolis)6:00 pm
Lawrence Northvs.Indianapolis Cathedral8:00 pm
Ben Davis
Southportvs.Perry Meridian5:30 pm
Indianapolis RoncalliatBen Davis7:30 pm
Terre Haute North
Terre Haute Southvs.Brownsburg6:00 pm
PlainfieldatTerre Haute North7:30 pm
Franklin
Franklin Centralvs.Center Grove6:00 pm
GreenwoodatFranklin7:30 pm
East Central
MartinsvilleatEast Central6:00 pm
Bloomington Northvs.Columbus North7:30 pm
New Albany
Floyd Centralvs.Jennings County6:00 pm
Jeffersonvillevs.Bedford North Lawrence7:30 pm
Evansville Harrison
CastleatEvansville Harrison6:30 pm
Jaspervs.Evansville North8:00 pm
CLASS 3A
Griffith
HammondatGriffith7:00 pm
Hammond Gavitvs.Calumet8:30 pm
Kankakee Valley
Culver Academyvs.Knox7:00 pm
Hanover CentralatKankakee Valley8:30 pm
South Bend St. Joseph
John Glennvs.South Bend Washington6:00 pm
Mishawaka MarianatSouth Bend St. Joseph7:30 pm
Wawasee
West Noblevs.Lakeland6:00 pm
Tippecanoe Valleyvs.NorthWood7:30 pm
Garrett
WoodlanatGarrett6:00 pm
Fort Wayne Dwengervs.Angola7:30 pm
Twin Lakes
WesternatTwin Lakes6:00 pm
West Lafayettevs.Benton Central7:30 pm
Norwell
Eastern (Greentown)vs.Bellmont6:00 pm
HeritageatNorwell7:30 pm
New Castle
Yorktownvs.Jay County6:00 pm
Hamilton HeightsatNew Castle7:30 pm
Tri-West
North Montgomeryvs.Monrovia6:00 pm
DanvilleatTri-West7:30 pm
Edgewood
South Vermillionvs.Brown County6:00 pm
Brownstown CentralatEdgewood7:30 pm
Heritage Christian
Guerin CatholicatHeritage Christian6:00 pm
Indianapolis Chatardvs.Lebanon7:30 pm
Speedway
Indian CreekatSpeedway6:00 pm
Beech Grovevs.Indianapolis Herron7:30 pm
Rushville
Batesvillevs.Lawrenceburg6:00 pm
GreensburgatRushville7:30 pm
Madison
Scottsburgvs.Salem6:00 pm
Silver CreekatMadison7:30 pm
Vincennes Lincoln
PrincetonatVincennes Lincoln6:30 pm
Pike Centralvs.Washington8:00 pm
Mount Vernon (Posey)
Evansville Memorialvs.Heritage Hills7:00 pm
Boonvillevs.Gibson Southern8:15 pm
CLASS 2A
Lake Station
Hammond NollatLake Station7:00 pm
Bowman Academyvs.Andrean8:30 pm
North Judson
Westvillevs.Rensselaer Central6:30 pm
South Central (Union Mills)atNorth Judson8:00 pm
Fairfield
LaVillevs.Prairie Heights6:00 pm
BremenatFairfield7:30 pm
Eastside
Blufftonvs.Churubusco6:00 pm
Adams CentralatEastside7:30 pm
Manchester
Lewis CassatManchester6:00 pm
Delphivs.Rochester7:30 pm
Fountain Central
Clinton Prairievs.Lafayette Central Catholic6:00 pm
Sheridanvs.Seeger7:30 pm
Taylor
Madison-Grantvs.Tipton6:00 pm
Eastbrookvs.Blackford7:30 pm
Alexandria
LapelatAlexandria6:00 pm
Elwoodvs.Frankton7:30 pm
Union County
Hagerstownvs.Northeastern6:00 pm
ShenandoahatUnion County7:30 pm
Triton Central
Irvington Prep Academyvs.Indianapolis Scecina6:00 pm
Eastern HancockatTriton Central7:30 pm
Cascade
Universityvs.Western Boone6:00 pm
Covenant Christianvs.Park Tudor7:30 pm
South Putnam
North Putnamvs.Parke Heritage6:00 pm
SouthmontatSouth Putnam7:30 pm
South Ripley
Switzerland Countyvs.Southwestern (Hanover)6:00 pm
South DecaturatSouth Ripley7:30 pm
Eastern (Pekin)
ClarksvilleatEastern (Pekin)6:00 pm
Henryvillevs.Crawford County7:30 pm
North Knox
Vincennes Rivetvs.Linton-Stockton6:00 pm
South KnoxatNorth Knox7:30 pm
Forest Park
South Spencervs.Evansville Mater Dei6:30 pm
Perry CentralatForest Park8:00 pm
CLASS 1A
Kouts
Washington Twp.atKouts7:00 pm
Covenant Christian (DeMotte)vs.Morgan Twp.8:30 pm
Oregon-Davis
LaCrossevs.Triton6:00 pm
Argosvs.Culver7:30 pm
Fremont
Bethany ChristianatFremont6:00 pm
Hamiltonvs.Fort Wayne Blackhawk7:30 pm
Tri-County
Frontiervs.Pioneer6:00 pm
South Newtonvs.North White7:30 pm
Northfield
Southern Wellsvs.North Miami6:00 pm
Lakeland ChristianatNorthfield7:30 pm
Attica
Clinton CentralatAttica6:00 pm
Faith Christianvs.North Vermillion7:30 pm
Tri-Central
Liberty ChristianatTri-Central6:00 pm
Anderson Prep Academyvs.Cowan7:30 pm
Tri
Randolph Southernvs.Blue River6:00 pm
Cambridge City Lincolnvs.Union (Modoc)7:30 pm
Bloomfield
North Central (Farmersburg)vs.Shakamak6:00 pm
White River ValleyatBloomfield7:30 pm
Bethesda Christian
Indiana DeafatBethesda Christian6:00 pm
Indianapolis Riversidevs.Traders Point Christian7:30 pm
Indianapolis Lutheran
Providence Cristo Reyvs.Greenwood Christian6:00 pm
Waldron
Morristownvs.Jac-Cen-Del6:00 pm
Southwestern (Shelbyville)vs.Rising Sun7:30 pm
New Washington
Lanesvillevs.Christian Academy6:00 pm
BordenatNew Washington7:30 pm
Edinburgh
Shawe Memorialvs.Trinity Lutheran6:00 pm
Crothersvillevs.West Washington7:30 pm
Loogootee
Orleansvs.Barr-Reeve6:00 pm
North DaviessatLoogootee7:30 pm
Tecumseh
Springs Valleyvs.Wood Memorial6:30 pm
Northeast DuboisatTecumseh8:00 pm