BOYS HIGH SCHOOL BASKETBALL

TUESDAY’ S GAMES
Benton Central70Portage51 
Brownsburg61Muncie Central16 
Connersville50McCutcheon28 
Evansville Bosse71Jeffersonville67 
Evansville Day74Salem52 
Fishers59Greensburg41 
Fort Wayne Luers72Tippecanoe Valley53 
Guerin Catholic62Kokomo51 
Homestead92Marion77 
Indianapolis Attucks89Indianapolis Shortridge59 
Indianapolis Chatard52Central Christian45 
Indianapolis Roncalli66Shelbyville42 
Lafayette Jeff95Bowman Academy70 
Lawrence Central72Columbus North63 
Lawrence North84Indianapolis Tindley49 
Liberty Christian86Anderson Prep Academy54 
Merrillville69South Bend Riley68 
New Albany43Seymour38OT
North Putnam78Tipton67 
NorthWood54Columbia City37 
Pioneer42LaCrosse30 
Plainfield45Southport39 
Sheridan39North Montgomery33 
South Adams52Bellmont45 
Victory Christian71Hammond Noll50 
Wapahani61Knightstown27 
Winchester67Seton Catholic: Moynihan 26p, 13reb56 
Bi County Tournament
Fountain Central52Attica28 
Chesterton Classic
Chesterton56Northridge47 
Lake Central61Rensselaer Central50 
Northridge59Lake Central54 
Chesterton70Rensselaer Central42 
Clinton Central Tournament
Carroll (Flora)49Clinton Prairie39 
Tri-Central65Clinton Central58 
East Noble Tournament
East Noble73Prairie Heights37 
John Glenn72Heritage52 
Heritage90Prairie Heights75 
John Glenn51East Noble46OT
Edinburgh Tournament
South Putnam54Hauser46 
Jac-Cen-Del59North White42 
Edinburgh75Hagerstown69 
Indianapolis Lutheran55South Decatur53 
Forest Park Tournament
Evansville Harrison67Forest Park62 
North Knox70Borden66 
Northeast Dubois38Vincennes Lincoln37 
Evansville North52Christian Academy33 
Christian Academy48Vincennes Lincoln46 
Evansville North59Northeast Dubois40 
Forest Park63Borden48 
Evansville Harrison57North Knox51 
Grant 4 Tournament
Madison-Grant51Oak Hill35 
Mississinewa48Madison-Grant45 
Hebron-Boone Grove Tournament
Hebron52Tri-County39 
River Forest87South Bend Career59 
Boone Grove65Lake Station46 
Marquette Catholic55Winamac37 
Tri-County65South Bend Career52 
Lake Station65Winamac57 
Hebron50River Forest37 
Marquette Catholic58Boone Grove56 
Highland Tournament
Hanover Central54Hammond Morton16 
Highland56Hammond Gavit36 
Hammond Morton86Hammond Gavit55 
Hanover Central56Highland44 
Jefferson County Invitational
Danville84Switzerland County32 
Madison92Indiana Math & Science45 
Southwestern (Hanover)70Indianapolis HomeSchool65 
East Central71Purdue Poly Englewood42 
Danville87Madison79 
Southwestern (Hanover)83East Central75OT
King’s Academy Classic
Living Water HomeSchool50Bloomington Lighthouse47 
Madison Christian73King’s Academy41 
Madison Christian51Bloomington Lighthouse46 
Lakeland Christian Tournament
Granger Christian61Clinton Christian55 
Lakeland Christian48Covenant Christian (DeMotte)40 
Adams Central48Bethany Christian33 
LaPorte Classic
Twin Lakes55LaPorte53 
South Bend St. Joseph60Logansport47 
South Bend St. Joseph98Twin Lakes61 
Logansport54LaPorte51 
Lebanon Tournament
Perry Meridian73Lowell50 
Lebanon44Gary 21st Century42 
Western75Indianapolis Metropolitan51 
Pike55Mooresville43 
Miami County Invitational
Caston49North Miami35 
Peru75Maconaquah67 
Mishawaka Marian Classic
Mishawaka Marian54North Judson26 
Fort Wayne South74Lighthouse CPA38 
North Judson70Lighthouse CPA57 
Mishawaka Marian47Fort Wayne South46 
Morristown Tournament
Morristown59Randolph Southern34 
South Dearborn52New Washington45 
Lawrenceburg53Waldron38 
Covenant Christian69South Ripley52 
Randolph Southern66New Washington58 
South Dearborn54Morristown52 
South Ripley72Waldron35 
Covenant Christian85Lawrenceburg58 
North Central (Indianapolis) Classic
Park Tudor54North Central (Indianapolis)50 
Hammond77Avon68 
North Daviess Tournament
North Daviess42South Knox36 
Loogootee67Rushville30 
Brownstown Central64Rock Creek Academy44 
Southridge46Shoals38 
Perry-Spencer Classic
Perry Central66Corydon Central55 
Tell City40Salem36 
North Harrison56South Spencer50 
Preble Shawnee Tournament
Union County52Twin Valley South (Ohio)42 
Silver Creek Tournament
Silver Creek62Providence41 
Clarksville75Charlestown61 
Tecumseh Classic
Tecumseh52Evansville Christian49 
North Posey50White River Valley35 
North Posey75Evansville Christian59 
Tecumseh66White River Valley63 
Wabash County Tournament
Manchester68Northfield45 
Wabash64Southwood57 
Wabash Valley Tournament
Kouts68Cloverdale50 
Linton-Stockton68North Central (Farmersburg)52 
Northview80South Vermillion52 
Parke Heritage49West Vigo45 
Bloomington South46Sullivan43 
Greencastle55Edgewood46 

GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL

TUESDAY’ S GAMES
Beech Grove40Indianapolis Scecina34 
Borden36Milan30 
Bremen46Fremont32 
Brownstown Central57South Knox42 
Carmel73Lawrence Central26 
Columbus East48Madison42 
Eastern Greene44Cloverdale30 
Eastside45Bellmont37 
Elwood66Frankfort58 
Evansville Central54Southridge45 
Goshen46Columbia City36 
Harrison (West Lafayette)58Anderson48 
Jay County54Yorktown44 
Jeffersonville67Corydon Central612OT
Lawrence North52Indianapolis Roncalli51 
Liberty Christian53Anderson Prep Academy16 
North White44Rochester42 
Northeast Dubois62Clay City37 
Northeastern40Union County24 
Plainfield58Whiteland41 
Prairie Heights65Whitko31 
Randolph Southern46Cambridge City Lincoln36 
Rushville56South Ripley31 
Southwestern (Hanover)39Oldenburg Academy17 
Washington49Heritage Hills33 
Winchester70Eastern Hancock60 
Zionsville68Mooresville46 
Bi County Tournament
Fountain Central56Attica33 
Seeger63Covington24 
Evansville North Classic
Evansville North46Gibson Southern45 
Gibson Southern43Evansville Mater Dei37 
Evansville Mater Dei56Evansville North24 
Greencastle Classic
Rensselaer Central61Greencastle40 
Sullivan45Greencastle31 
Hall of Fame Tournament
Mount Vernon (Fortville)61Norwell50 
Evansville Memorial46Fishers41 
Fishers75Norwell70 
Evansville Memorial69Mount Vernon (Fortville)38 
Hanover Central Classic
Hanover Central66Hammond Gavit20 
Wheeler54Bowman Academy28 
East Chicago Central47Calumet43 
Hanover Central68Bowman Academy22 
Wheeler42East Chicago Central34 
Calumet60Hammond Gavit45 
Lake-Central Tournament
Lake Central50LaPorte39 
Mishawaka Marian69Munster46 
McCutcheon50LaPorte44 
Mishawaka Marian54Portage44 
Lake Central48McCutcheon44 
Portage46Munster40 
Lakeland Christian Tournament
Lakeland Christian52Central Christian7 
Granger Christian55Clinton Christian37 
Bethany Christian58Covenant Christian (DeMotte)16 
Lebanon Tournament
Franklin County57Lafayette Jeff46 
Lebanon45Western31 
Lafayette Jeff52Decatur Central50 
Perry Meridian55Franklin County36 
Western49Lowell21 
Hamilton Heights43Lebanon34 
Miami County Invitational
Maconaquah58Peru25 
Caston54North Miami35 
Michigan City Tournament
New Prairie65Marquette Catholic53 
Lake Station60Michigan City44 
North Central (Indianapolis) Classic
Westfield55Springboro (Ohio)51 
North Central (Indianapolis)44Silver Creek34 
Northridge Tournament
Northridge52Knox47 
South Bend St. Joseph59Fort Wayne Dwenger30 
South Bend Washington60Fort Wayne Snider50 
Carroll (Fort Wayne)61East Noble32 
Northridge51Fort Wayne Dwenger40 
Knox69South Bend St. Joseph44 
South Bend Washington67East Noble22 
Carroll (Fort Wayne)80Fort Wayne Snider52 
Park Tudor Tournament
Park Tudor53Indianapolis Tech15 
Lapel53Brebeuf Jesuit36 
Brebeuf Jesuit45Indianapolis Tech16 
Lapel45Park Tudor39 
Scottsburg Classic
Jennings County54Charlestown47 
Greenwood Christian67Scottsburg58 
Jennings County48Lawrenceburg45 
East Central60Greenwood Christian51 
Charlestown47Lawrenceburg35 
East Central56Scottsburg42 
Martinsville Tabernacle Classic
Bethesda Christian61Martinsville Tabernacle32 
Tipton Tournament
Tipton67Clinton Central53 
Carroll (Flora)75Southwestern (Shelbyville)55 
Clinton Central49Western Boone34 
Tipton76Western Boone27 
Wabash County Tournament
Northfield55Manchester47 
Wabash44Southwood30 
Waldron Tournament
Waldron76Indianapolis Herron21 
Blackford51Barr-Reeve34 
Barr-Reeve59Indianapolis Herron10 
Waldron60Blackford41