2020 IBCA/Subway Senior All-State

Supreme 15

 Braxton Barnhizer, Lafayette Jeff

 Carson Barrett, Lafayette Central Catholic

 Tre Coleman, Jeffersonville

 Dre Davis, Lawrence Central

 Johnell Davis, Gary 21st Century

 Trey Galloway, Culver Academy

Noah Jager, Bloomington South

 Anthony Leal, Bloomington South

 Mabor Majak, Hamilton Southeastern

 Sincere McMahon, Indianapolis Attucks

 Nijel Pack, Lawrence Central

 Tony Perkins, Lawrence North

 Kiyron Powell, Evansville Bosse

 Andrew Welage, Greensburg

 Charlie Yoder, Westview

Large School All-State

 Nick Anderson, Lake Central

 Brayton Bailey, Bedford North Lawrence

 Murray Becher, Heritage Hills

 Jerry Bracey, Mishawaka Marian

 Dillon Duff, Fort Wayne Snider

 Malek Edmonds, Brownsburg

 Will Geiger, Norwell

 Maximus Gizzi, New Palestine

 Grant Niehaus, Washington

 Tayson Parker, Northwestern

 Simon Scherry, Heritage Hills

 Josh Smith, Monrovia

 Kenny Tracy, Decatur Central

 Jake Wadding, Chesterton

 Dillon Ware, Danville

Small School All-State

 Reece Bauer, Northeast Dubois

 Bailey Conrad, Christian Academy of Indiana

 Austin Darnell, Washington Township

 Trenton Daughtry, Wabash

 Andrew Froedge, Blue River Valley

 Cooper Hochstedler, North Judson-San Pierre

 Ben Humrichous, Tipton

 Jake Johnson, Oldenburg Academy

 Drew Luce, Wapahani

 Elijah Malone, Prairie Heights

 Champ McCorkle, Greenwood Christian

 Keegan O’Neill, Barr-Reeve

 Josiah Ricketts, North Posey

 Tre Spence, Wapahani

 Jacques Williams, Bowman Academy

Honorable Mention

 Jujuan Allison, Beech Grove

 Andrew Anderson, Greenwood Christian

 Davion Bailey, Pike

 Ethan Bates, Frankton

 Avery Beaver, Lafayette Jeff

 Conner Bedwell, Delta

 Damian Breeck, Switzerland County

 Jacob Brown, Connersville

 Carson Burtron, Lebanon

 Drew Byerly, Franklin Community

 Trevon Carlton, Morristown

Tanner Cooley, Bluffton

 Cleevas Craig, Richmond

 Deontae Craig, Culver Academy

 Gavin Dowling, Greenwood

 Nate Dukich, Lake Station Edison

 Luke Dunn, Yorktown

 Dawson Eastes, New Palestine

 Trent Edwards, NorthWood

 Justin Fickling, South Knox

 Michael Florin, South Bend Trinity

 Jake Friel, Hebron

 Robert Fry II, Ben Davis

 Kade Fuelling, Bellmont

 Tyran Funches, Evansville Bosse

 Easton Good, Lewis Cass

 Noah Hedrick, Covenant Christian (Indianapolis)

 Gavin Herrema, Kankakee Valley

 Jackson Hiester, Evansville Mater Dei

 Jay Higgins, Brebeuf Jesuit

 Kelyn Hill, Indianapolis Washington

 Kole Hornbuckle, Hamilton Southeastern

 Anthony Horton, Mississinewa

 DeMarcus Hudson, Fort Wayne Bishop Luers

 Brevin Jefferson, Southport

 Braden Jenkins, North Harrison

 Hayden Jones, East Noble

 Jacob Jones, Jeffersonville

 Treveon Jones, Fort Wayne South

 Jackson Kabrick, Jasper

 William Keno, Indianapolis Metropolitan

 Will Larkin, Winamac

 Donovynn Lewis, New Haven

 Ben Lins, Covenant Christian (DeMotte)

 Tryontae Lomax, Gary 21st Century

 Dominic Lucido, Hanover Central

 Joseph Martin, University

 Bernie McGuinness, Guerin Catholic

 Mitch Mendenhall, Woodlan

 Colt Meyer, Batsville

 Tytan Newton, Richmond

 Connor Nolot, Lanesville

 Damon Ogletree Jr., Cardinal Ritter

 Kevin Palmer, Sullivan

 Dylan Patterson, South Central (Elizabeth)

 Mike Perkins, Prairie Heights

 Hunter Perlich, Churubusco

 Derek Petersen, Greenwood Christian

 Charlie Peterson, North Central

 Jylen Petty, South Bend Washington

 Tyler Phelps, Evansville Mater Dei

 Preston Phillips, Jimtown

 T.J. Proctor, Christian Academy of Indiana

 Edreece Redmond, Bishop Chatard

 Cale Robertson, North White

 Tristan Ross, Pendleton Heights

 Kolten Sanford, Evansville Bosse

Anthony Scales, Zionsville

 Hunter Schanlaub, Caston

 Nicholas Schiavello, Columbus North

 Nick Sebastiao, Scottsburg

 Dirk Shaw, Rossville

 Dylan Stafford, Muncie Central

 Alex Stauffer, Northridge

 Cortez Stoudemire, Western Boone

 Ethan Stuart, Shawe Memorial

 Jamar Styles, Hammond

 Jake Tarnow, Marquette Catholic

 Osvaldo Terrazas, Whiting

 Jakylen Thomas, Marion

 Isaac Uebelhor, Forest Park

 Elijah Vander Velden, Wabash

 DeMarcus Vaughn, South Bend Washington

 Jordan Walters, Harrison (West Lafayette)

 Brock Wilsey, Evansville Day

 Mitchell Wilson, Columbia City

 Ty Wright, Mooresville

 Gavin Yoon, Lawrenceburg

 Victor Young, Muncie Central

2020 IBCA/Subway Underclass All-State

Supreme 15

 Brooks Barnhizer, Lafayette Jeff

 Jalen Blackmon, Marion

 Luke Brown, Blackford

 Caleb Furst, Fort Wayne Blackhawk Christian

 Luke Goode, Homestead

 Connor Hickman, Bloomington South

 Kooper Jacobi, Silver Creek

 Trey Kaufman, Silver Creek

 J.R. Konieczny, South Bend St. Joseph

 Khristian Lander, Evansville Reitz

 Blake Sisley, Heritage Hills

 Malik Stanley, Warren Central

 Pierce Thomas, Brownsburg

 Keon Thompson, Merrillville

 Blake Wesley, South Bend Riley

Large School All-State

 Shamar Avance, Lawrence North

 Luka Balac, Munster

 Blake Barker, Columbus North

 Tayshawn Comer, Cathedral

 Michael Eley, Fort Wayne Snider

 Gus Etchison, Hamilton Heights

 Jake Heidbreder, Floyd Central

 D.J. Hughes, Lawrence North

 Brady Hunt, Delta

 Christopher Mantis, Lowell

 Braden Smith, Westfield

 Lane Sparks, Greensburg

 Peter Suder, Carmel

Jayden Taylor, Perry Meridian

 Leland Walker, North Central

Small School All-State

 Andrew Bennett, Shenandoah

 Koron Davis, Bowman Academy

 Connor Essegian, Central Noble

 Brycen Graber, Barr-Reeve

 Lincoln Hale, Linton-Stockton

 Landon Jordan, Churubusco

 Jakeb Kinsey, Shenandoah

 Hagen Knepp, Barr-Reeve

 Lane Lauderbaugh, South Decatur

 Foster Mefford, Southwestern (Hanover)

 Colson Montgomery, Southridge

 Jake Moynihan, Seton Catholic

 Payton Sparks, Winchester

 Kolden Vanlandingham, Northeastern

 Cole Wireman, Kouts

Honorable Mention

 Reggie Abram, Hammond

 Stephen Atkinson, Owen Valley

 Landen Babusiak, Hanover Central

 Jurrien Ballard, Princeton

 Cameron Banks, Heritage Hills

 Silas Bauer, Loogootee

 Joey Bomba, Bloomington South

 Caedmon Bontrager, Lakewood Park Christian

 Brett Bosley, Paoli

 Holden Bowsman, West Washington

 Jayden Brewer, Avon

 Ayden Brobston, Frankton

 Mason Brooks, North Putnam

 Vinny Buccilla, Hamilton Southeastern

 Zane Burke, Fort Wayne Blackhawk Christian

 Jaylen Carson, Indianapolis Attucks

 Jake Chapman, Tri-Central

 Luke Collinsworth, East Central

 Quentez Columbus, South Bend Adams

 Kyle Crim, Morristown

 Marcus Davidson, Fort Wayne Blackhawk Christian

 Connor Davis, Parke Heritage

 D’Ante Davis, Lawrence Central

 Blake Davison, Leo

 Owen Dease, Evansville Reitz

 Michael Donoho, South Spencer

 Riley Duncan, Cowan

 Trey Flatt, Covenant Christian (Indianapolis)

 Joshua Fleming, Rensselaer Central

 Dae’von Fuqua, Clarksville

 Dra Gibbs-Lawhorn, McCutcheon

 Baylin Graf, Bloomfield

 Travis Grayson, Chesterton

 Jesse Hall, Crawfordsville

 Langdon Hatton, North Harrison

Jalen Jackson, Carroll (Fort Wayne)

 Sidney Jefferies, South Bend Adams

 Hunter Johnson, South Decatur

 Edward Jones, Pike

 Rasheed Jones, Marion

 Yanni Karlaftis, West Lafayette

 Randy Kelley, Sullivan

 Jace Kelly, South Spencer

 Nick Klaiber, Bloomington North

 Andrew Kroft, Richmond

 Thomas Latham, New Haven

 Dakota Lee, Indianapolis Metropolitan

 Will Lovings-Watts, Jeffersonville

 Carter Lumpkin, Northeastern

 Brenden Lytle, Fort Wayne Bishop Dwenger

 Tai McClung, Mississinewa

 Kaden McCollough, Shenandoah

 Styles McCorkle, Greenwood Christian

 Miles McGowen, Mooresville

 Logan McIntire, North Harrison

 Pete Moe, Cathedral

 Tyler Myers, Evansville Day

 Hayden Nern, Bluffton

 Julian Norris, Evansville Bosse

 Branden Northern, Silver Creek

 Andrew Oesterling, Oldenburg Academy

 Jackson Paul, Churubusco

 Logan Pinkerton, Covington

 Darrell Reed, Hammond

Jake Reichard, Plymouth

 Joe Reidy, Woodlan

 Logan Rohrbacher, East Central

 Cody Samples, South Ripley

 Kyle Sanders, Western

 Coleman Sater, Edgewood

 Brayden Saxton, South Bend Adams

 Brett Sickafoose, Whitko

 Jeffrey Simmons, Fishers

 Kamari Slaughter, Portage

 Javon Small, Franklin Central

 Billy Smith, Brebeuf Jesuit

 Sam Smith, Northridge

 Aaron Steinfeldt, Bloomington North

 Carter Stoltzfus, Northridge

 Deaglan Sullivan, Mishawaka Marian

 Landen Swanner, Mississinewa

 Caleb Swearingen, Northview

 Isaiah Swope, Castle

 Will Terry, South Bend St. Joseph

 Naylon Thompson, Fort Wayne Bishop Luers

 Gabe Trevino, Eastside

 Jackson Ullom, Monroe Central

 Brian Waddell, Carmel

 Kobe Ward, Danville

 Brody Whitaker, Greencastle

 Jakar Williams, New Haven

Harold Woods, Hammond

 Sawyer Yoder, Central Noble