NORTH CENTRAL CONFERENCE GIRLS STANDINGS

Lafayette Jeff                    6-  0       11-  6     65.4       52.9       12.5       Won 1

Marion                                7-  1       15-  4     56.1       38.0       18.1       Won 6

Harrison                              4-  2       12-  5     61.6       41.0       20.6       Lost 1

McCutcheon                      4-  2       11-  7     50.8       47.1       3.8         Lost 1

Anderson                            4-  2       8-10       61.4       60.1       1.3         Lost 1

Logansport                        3-  4       8-11       52.9       52.8       0.1         Lost 1

Richmond                           2-  4       4-13       43.7       52.0       -8.3        Lost 4

Central                                1-  5       3-14       44.1       56.5       -12.5      Lost 3

Kokomo                              0-  5       2-15       37.2       57.5       -20.4      Lost 9

Tech                                    0-  6       0-16       18.1       61.8       -43.6      Lost 23

 

THIS WEEK

Tuesday, Jan. 15

Kokomo at Tipton, 7:30 pm

Lighthouse CPA at Harrison, 7:30 pm

McCutcheon at Tech, 7:30 pm

Mt. Vernon at Richmond, 7:30 pm

West Lafayette at Lafayette Jeff, 7:30 pm

Wednesday, Jan. 16

Northrop at Marion, 6:30 pm

Thursday, Jan. 17

Harrison at Kokomo, 7:30 pm

Lapel at Central, 7:30 pm

McCutcheon at Sheridan, 7:30 pm

Friday, Jan. 18

Anderson at McCutcheon, 7:30 pm

Tech at Logansport, 7:30 pm

Marion at Lafayette Jeff, 6:30 pm

Richmond at Kokomo, 8 pm

Saturday, Jan. 19

Harrison at Central, 1:30 pm

Tech at 21st Century, 4 pm

Lafayette Jeff at Richmond , 1:30 pm

Logansport at Anderson, 1:30 pm

 

TRI-EASTERN CONFERENCE

Winchester                        7-  0       19-  3     61.8       43.6       18.2       Won 4

Union County                    3-  1       14-  4     44.9       37.9       7.0         Won 4

Northeastern                     3-  1       13-  5     45.8       37.6       8.2         Won 1

Hagerstown                       3-  3       9-10       39.1       39.7       -0.7        Won 3

Tri                                        3-  4       7-10       38.6       41.8       -3.2        Lost 1

Lincoln                                2-  3       8-  9       45.1       43.4       1.8         Lost 3

Union City                          2-  4       12-  6     53.7       46.2       7.4         Lost 1

Knightstown                      1-  4       3-14       37.7       58.5       -20.8      Lost 6

Centerville                          1-  5       5-13       40.8       48.5       -7.7        Lost 3

 

THIS WEEK

Monday, Jan. 14

Tri at Union, 6 pm

Union City at Union County , 7:30 pm

Tuesday, Jan. 15

Lincoln at Knightstown , 7:30 pm

Northeastern at Hagerstown, 7:30 pm

Thursday, Jan. 17

Blue River at Lincoln, 7:30 pm

Tri at Centerville , 7:30 pm

Union County at Knightstown , 7:30 pm

Winchester at Randolph Southern, 7:30 pm

Saturday, Jan. 19

Blue River at Northeastern, 6 pm

Hagerstown at Burris, noon

Wapahani at Union City, 7:30 pm

 

MID-EASTERN CONFERENCE

Blue River                           7-  0       13-  5     53.8       37.4       16.3       Lost 1

Monroe Central                5-  0       11-  5     53.6       36.8       16.8       Lost 1

Wapahani                           6-  1       13-  4     52.5       40.5       12.0       Won 1

Shenandoah                       4-  3       15-  4     55.6       35.6       20.0       Won 10

Eastern Hancock              4-  3       9-  8       50.8       43.1       7.7         Lost 1

Randolph Southern          3-  3       6-11       39.1       41.3       -2.2        Lost 3

Daleville                              2-  5       9-  8       49.7       45.8       3.9         Lost 1

Cowan                                2-  5       6-13       44.6       44.1       0.5         Lost 1

Wes-Del                              1-  7       1-14       23.5       57.9       -34.4      Lost 4

Union                                  0-  7       0-15       14.8       59.0       -44.2      Lost 23

 

THIS WEEK

Monday, Jan. 14

Monroe Central at Frankton, 7:30 pm

Tri at Union, 6 pm

Wapahani at Delta, 6 pm

Tuesday, Jan. 15

Cowan at Shenandoah , 7:30 pm

Daleville at Madison-Grant, 7:30 pm

Eastern Hancock at Waldron, 7:30 pm

Randolph Southern at Blue River, 7:30 pm

Southern Wells at Wes-Del, 7:30 pm

Wednesday, Jan. 16

Monroe Central at Wapahani, 7:30 pm

Thursday, Jan. 17

Blue River at Lincoln, 7:30 pm

Eastern Hancock at Daleville, 7:30 pm

Indiana Christian at Union, 5 pm

Shenandoah at Anderson Prep, 7:30 pm

Winchester at Randolph Southern, 7:30 pm

Saturday, Jan. 19

Anderson Prep vs. Wes-Del, noon, FW Coliseum

Blue River at Northeastern, 6 pm

Union at Monroe Central, noon

Wapahani at Union City, 7:30 pm

 

PIONEER

North Division

University                           4-  0       17-  1     72.3       33.3       39.0       Won 6

Burris                                   3-  1       6-  9       43.7       51.3       -7.5        Won 1

Liberty Christian               2-  2       7-11       42.4       45.4       -3.0        Won 1

Anderson Prep                  1-  3       4-13       45.5       54.1       -8.6        Lost 8

Seton Catholic                  0-  4       3-17       30.5       55.1       -24.7      Lost 2

South Division

Greenwood Christian      4-  0       10-  7     60.9       46.9       14.0       Lost 1

Bethesda Christian           3-  1       9-  7       56.4       43.0       13.4       Won 1

Shortridge                          2-  2       10-  7     42.9       40.1       2.8         Won 2

International                     1-  3       5-  7       27.6       42.2       -14.6      Lost 1

Central Christian               0-  4       3-11       23.1       53.2       -30.1      Lost 2

 

THIS WEEK

Monday, Jan. 14

Liberty Christian at Christel House, 6 pm

Yorktown at Burris, 7:30 pm

University at Greenwood Christian, 7:30 pm

Tuesday, Jan. 15

Eminence at Bethesda Christian, 6 pm

Guerin Catholic at University, 7:30 pm

Shortridge at Decatur Central, 6 pm

Thursday, Jan. 17

Christel House at Bethesda Christian, 6 pm

Lighthouse South at Shortridge, 7:30 pm

Shenandoah at Anderson Prep, 7:30 pm

Speedway at International, 6 pm

Tri-West at University, 7:30 pm

Greenwood Christian vs. TBA, TBA, Central Christian

TBA at Central Christian, TBA, Central Christian

Saturday, Jan. 19

Anderson Prep vs. Wes-Del, noon, FW Coliseum

Hagerstown at Burris, noon

Liberty Christian at Metropolitan, 6 pm