UNION CITY RELEASE

The High School Girls and Boys Track teams competed in a 3-way meet against
Ansonia and Greenville on Monday.

GIRLS Team: 3rd place

GIRLS Individual:
800m run- Sophia Spence; 1st place, 2:31.67
1600m run- Reagan Hoggatt; 1st place, 5:56.89
1600m run- Chloe Wyatt; 3rd place, 6:07.95
4x400m relay- Reagan Hoggatt, Chloe Wyatt, Heidi Livingston, Sophia Spence;
2nd place, 4:37.76
high jump- Heidi Livingston; 3rd place, 4'4"


BOYS Team: 2nd place

BOYS Individual:
100m dash- Cameron Vincent; 1st place, 11.40
100m dash- Alex Vazquez; 13.42
100m dash- Antonio Jasso; 14.20
100m dash- Kyle Buckingham; 14.73
100m dash- Michael Vore; 15.54
200m dash- Mason Good; 4th place, 25.89
200m dash- Maverick Luster; 27.55
400m dash- Zach Adkins; 1st place, 57.84
400m dash- Maverick Luster; 2nd place, 1:01.43
400m dash- Nick Woodbury; 1:06.07
800m run- Max Harris; 2nd place, 2:20.26
800m run- Christian Mills; 5th place, 2:37.15
800m run- Allen Gonzalez; 6th place, 2:41.68
800m run- Antonio Jasso; 2:51.22
1600m run- Trevor Thompson; 2nd place, 5:01.32
1600m run- Collin Perry; 6th place, 5:48.67
3200m run- Collin Perry; 3rd place, 13.19.81
110m hurdles- Josh Crawford; 3rd place, 18.54
300m hurdles- Josh Crawford; 1st place, 47.63
300m hurdles- Tanner Spence; 2nd place, 48.85
4x100m relay- Allen Gonzalez, Mason Good, Rawlin Mills, Cameron Vincent;
1st place, 45.98
4x100m relay- Max Harris, Akili Roberts, Josh Crawford, Alex Vazquez; 4th
place, 50.57
4x200m relay- Allen Gonzalez, Mason Good, Rawlin Mills, Cameron Vincent;
1st place, 1:37.36
4x400m relay- Akili Roberts, Max Harris, Tanner Spence, Zack Adkins; 1st
place, 3:54.38
4x400m relay- Christian Mills, Jeffrey Thornton, Maverick Luster, Nick
Woodbury; 4th place, 4:18.09
4x800m relay- Maverick Luster, Max Harris, Jeffrey Thornton, Nick Woodbury;
1st place, 9:43.97
4x800m relay- Christian Mills, Kyle Buckingham, Michael Vore, Collin Perry;
4th place, 11:24.11
high jump- Trevor Thompson; 1st place, 6'0"
high jump- Tanner Spence; 9th place, 4'10"
long jump- Allen Gonzalez; 4th place, 17'3.75"
long jump- Mason Good; 5th place, 16'10"
triple jump- Trevor Thompson; 1st place, 43'3"
triple jump- Tanner Spence; 6th place, 30'6.75"
shot- Rawlin Mills; 1st place, 42'11.75"
shot- Brayden Davis; 6th place, 36'0.5"
shot- Jacob Moore; 31'1.5"
shot- Alex Vazquez; 30'7.5"
shot- Ryan Armantrout; 28'11"
shot- Tabius Reagan; 27'9"
shot- Antonio Jasso; 27'3.5"
shot- Eric Terriquez; 23'5.5"
discus- Rawlin Mills; 3rd place, 93'9"
discus- Trevor Thompson; 4th place, 92'0"
discus- Ryan Armantrout; 5th place, 90'3"
discus- Tabius Reagan; 9th place, 81'9"
discus- Alex Vazquez; 80'6"
discus- Kyle Buckingham; 60'10"
discus- Michael Vore; 59'1"
discus- Eric Terriquez; 55'2"