NCC

Lafayette Jeff                                   0-  0       3-  0       59.7       45.7       14.0       Won 3

Logansport                                       0-  0       2-  0       66.5       54.5       12.0       Won 2

Kokomo                                             0-  0       1-  0       69.0       44.0       25.0       Won 1

Harrison (West Lafayette)            0-  0       3-  1       63.5       50.0       13.5       Won 2

McCutcheon                                     0-  0       3-  1       66.8       51.3       15.5       Won 1

Anderson                                           0-  0       2-  1       69.7       66.7       3.0         Lost 1

Marion                                               0-  0       2-  1       66.3       64.0       2.3         Won 1

Muncie Central                                0-  0       1-  1       64.5       64.5       0.0         Won 1

Richmond                                          0-  0       1-  2       47.0       50.0       -3.0        Lost 1

Indianapolis Tech                            0-  0       0-  2       64.5       73.0       -8.5        Lost 9

 

Tuesday, Dec. 5

Kokomo 69, Western 44

 

Friday, Dec. 8

Indianapolis Tech at Anderson‡, 7:30 pm

Kokomo at McCutcheon‡, 7:30 pm

Lafayette Jeff at Harrison (West Lafayette)‡, 7:30 pm

Logansport at Muncie Central‡, 7:30 pm

Richmond at Marion‡, 8 pm

 

Saturday, Dec. 9

Frankfort at Kokomo, 7:30 pm

Highland at Lafayette Jeff, 7:30 pm

Logansport at Rochester, 7:30 pm

McCutcheon vs. Indianapolis Tindley, 5 pm, Southport

Muncie Central at Guerin Catholic, 7:30 pm

Noblesville at Anderson, 7:30 pm

North Montgomery at Harrison (West Lafayette), 7:30 pm

 

TEC

Northeastern                                    1-  0       2-  1       52.0       50.7       1.3         Won 2

Union County                                   1-  0       2-  1       48.3       49.0       -0.7        Won 2

Knightstown                                     1-  1       1-  3       45.3       54.5       -9.3        Lost 3

Cambridge City Lincoln                  0-  0       2-  1       64.7       51.0       13.7       Won 2

Hagerstown                                      0-  0       1-  1       52.0       42.0       10.0       Won 1

Union City                                         0-  0       2-  2       42.3       51.3       -9.0        Won 2

Winchester                                       0-  0       0-  3       41.0       53.7       -12.7      Lost 4

Tri                                                       0-  1       1-  2       61.0       83.3       -22.3      Won 1

Centerville                                         0-  1       1-  3       50.8       56.8       -6.0        Lost 2

 

Tuesday, Dec. 5

Union City 48, Mississinawa Valley (Ohio) 451OT

 

Friday, Dec. 8

Cambridge City Lincoln at Knightstown‡, 7:30 pm

Hagerstown at Union County‡, 8 pm

Northeastern at Eastern Hancock, 7:30 pm

Randolph Southern at Centerville, 7:30 pm

Shenandoah at Tri, 7:30 pm

Union City at Winchester‡, 7:30 pm

 

Saturday, Dec. 9

Knightstown at Indiana Math & Science, 7:30 pm

Tri-Village (Ohio) at Northeastern, 7:30 pm

Union (Modoc) at Tri, 6 pm

 

MEC

Shenandoah                                      2-  0       3-  1       57.3       49.0       8.3         Won 1

Eastern Hancock                             1-  0       3-  0       57.0       40.3       16.7       Won 3

Monroe Central                               1-  0       1-  0       56.0       53.0       3.0         Won 1

Randolph Southern                         1-  0       3-  2       51.4       41.2       10.2       Lost 2

Wapahani                                          0-  0       3-  0       80.0       59.3       20.7       Won 3

Cowan                                               0-  0       0-  3       38.3       64.3       -26.0      Lost 4

Wes-Del                                             0-  1       3-  2       54.8       53.4       1.4         Lost 2

Union (Modoc)                                0-  1       0-  2       44.0       85.0       -41.0      Lost 3

Blue River                                          0-  1       0-  4       54.3       71.5       -17.3      Lost 5

Daleville                                             0-  2       2-  2       51.0       57.5       -6.5        Won 1

 

Tuesday, Dec. 5

Seton Catholic 49, Randolph Southern 41

 

Friday, Dec. 8

Blue River at Cowan‡, 7:30 pm

Daleville at Muncie Burris, 7:30 pm

Lapel at Wapahani, 7:30 pm

Monroe Central at Bluffton, 7:30 pm

Northeastern at Eastern Hancock, 7:30 pm

Randolph Southern at Centerville, 7:30 pm

Shenandoah at Tri, 7:30 pm

Wes-Del at Union (Modoc)‡, 6 pm

 

Saturday, Dec. 9

Blue River at Rushville, 7:30 pm

Eastern Hancock at Randolph Southern‡, 7:30 pm

Union (Modoc) at Tri, 6 pm

Wapahani at South Adams, 7:30 pm

Wes-Del at Monroe Central‡, 7:30 pm

 

 

PAAC

North Division

University                                          0-  0       4-  0       70.5       39.3       31.3       Won 4

Liberty Christian                              0-  0       1-  3       42.8       57.0       -14.3      Lost 1

Muncie Burris                                   0-  0       1-  3       49.8       72.3       -22.5      Lost 3

Seton Catholic                                 0-  0       1-  3       52.0       57.8       -5.8        Won 1

Anderson Prep Academy               0-  0       0-  3       41.7       66.7       -25.0      Lost 23

South Division

Central Christian                            1-  0       2-  0       67.5       42.5       25.0       Won 2

Greenwood Christian                     1-  0       1-  3       59.0       67.8       -8.8        Won 1

Indianapolis Shortridge                 0-  0       1-  3       49.3       70.3       -21.0      Won 1

Bethesda Christian                          0-  1       2-  2       57.5       52.8       4.8         Lost 1

Indianapolis International             0-  1       0-  2       42.5       66.5       -24.0      Lost 3

 

Monday, Dec. 4

Greenwood Christian 67, Bethesda Christian 45

 

Tuesday, Dec. 5

Seton Catholic 49, Randolph Southern 41

 

Thursday, Dec. 7

Muncie Burris at Jay County, 7:30 pm

 

Friday, Dec. 8

Daleville at Muncie Burris, 7:30 pm

University at Bethesda Christian, 7:30 pm

 

Saturday, Dec. 9

Anderson Prep Academy at Seton Catholic, 7:30 pm

Indianapolis Lutheran at Greenwood Christian, 7:30 pm

University at Liberty Christian, 8 pm