3A

1. Munster (7)

M1: East Chicago Central vs. Munster.

M2: Crown Point vs. Hammond Central.

M3: Lake Central vs. Hammond Morton.

M4: Highland vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

2. Valparaiso (6)

M1: Portage vs. Hobart.

M2: Michigan City vs. Valparaiso.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Merrillville vs. Chesterton.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

3. South Bend Riley (5)

M1: South Bend Adams vs. LaPorte.

M2: South Bend Riley vs. Mishawaka.

M3: South Bend St. Joseph vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

4. Northridge (5)

M1: Goshen vs. Northridge.

M2: Penn vs. Concord.

M3: Elkhart vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

5. McCutcheon (5)

M1: Harrison (West Lafayette) vs. McCutcheon.

M2: Logansport vs. Kokomo.

M3: Lafayette Jefferson vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

6. East Noble (6)

M1: Fort Wayne Bishop Dwenger vs. Fort Wayne Northrop.

M2: Fort Wayne Snider vs. Fort Wayne North Side.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: East Noble vs. Carroll (Fort Wayne).

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

7. Warsaw Community (5)

M1: Homestead vs. Fort Wayne South Side.

M2: Fort Wayne Wayne vs. Warsaw Community.

M3: Huntington North vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

8. Hamilton Southeastern (6)

M1: Pendleton Heights vs. Muncie Central.

M2: Hamilton Southeastern vs. Noblesville.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Anderson vs. Fishers.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

9. Ben Davis (7)

M1: Plainfield vs. Mooresville.

M2: Avon vs. Ben Davis.

M3: Brownsburg vs. Indianapolis Shortridge.

M4: Decatur Central vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

10. Carmel (7)

M1: Indianapolis Arsenal Technical vs. Westfield.

M2: Carmel vs. Guerin Catholic.

M3: North Central (Indianapolis) vs. Pike.

M4: Zionsville vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

11. Franklin Central (7)

M1: Lawrence North vs. Roncalli.

M2: Lawrence Central vs. Franklin Central.

M3: Perry Meridian vs. Southport.

M4: Warren Central vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

12. Greenfield-Central (6)

M1: Mt. Vernon (Fortville) vs. Richmond.

M2: New Palestine vs. Greenfield-Central.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Shelbyville vs. East Central.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

13. Center Grove (6)

M1: Center Grove vs. Franklin Community.

M2: Greenwood Community vs. Columbus North.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Columbus East vs. Whiteland Community.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

14. Bloomington North (5)

M1: Martinsville vs. Bloomington North.

M2: Terre Haute North Vigo vs. Bloomington South.

M3: Terre Haute South Vigo vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

15. Jennings County (6)

M1: New Albany vs. Seymour.

M2: Jennings County vs. Jeffersonville.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Bedford North Lawrence vs. Floyd Central.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

16. Castle (5)

M1: Evansville Reitz vs. Castle.

M2: Evansville Central vs. Evansville North.

M3: Evansville Harrison vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

2A

17. Wheeler (4)

M1: New Prairie vs. Hanover Central.

M2: Griffith vs. Wheeler.

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

18. Kankakee Valley (4)

M1: West Lafayette vs. Benton Central.

M2: Kankakee Valley vs. Lowell.

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

19. Plymouth (7)

M1: South Bend Clay vs. Plymouth.

M2: Glenn vs. Jimtown.

M3: Mishawaka Marian vs. South Bend Washington.

M4: Culver Academies vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

20. West Noble (6)

M1: West Noble vs. Angola.

M2: Wawasee vs. DeKalb.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: NorthWood vs. Lakeland.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

21. Maconaquah (6)

M1: Western vs. Oak Hill.

M2: Mississinewa vs. Peru.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Maconaquah vs. Northwestern.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

22. Fort Wayne Concordia Lutheran (5)

M1: Leo vs. Garrett.

M2: Fort Wayne Concordia Lutheran vs. Tippecanoe Valley.

M3: Columbia City vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

23. Bellmont (5)

M1: Marion vs. New Haven.

M2: Norwell vs. Bellmont.

M3: Heritage vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

24. Hamilton Heights (5)

M1: New Castle vs. Jay County.

M2: Hamilton Heights vs. Yorktown.

M3: Delta vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

25. Danville Community (7)

M1: Frankfort vs. Tri-West Hendricks.

M2: Crawfordsville vs. Lafayette Central Catholic.

M3: North Montgomery vs. Danville Community.

M4: Greencastle vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

26. Indianapolis Bishop Chatard (7)

M1: Indianapolis Crispus Attucks vs. Brebeuf Jesuit.

M2: Indianapolis Bishop Chatard vs. Indianapolis Washington.

M3: Lebanon vs. Park Tudor.

M4: Indianapolis Cardinal Ritter vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

27. Beech Grove (5)

M1: Batesville vs. Greensburg.

M2: Beech Grove vs. Indianapolis Cathedral.

M3: Herron vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

28. Lawrenceburg (5)

M1: Lawrenceburg vs. Connersville.

M2: Rushville Consolidated vs. South Dearborn.

M3: Franklin County vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

29. Owen Valley (5)

M1: Northview vs. West Vigo.

M2: Owen Valley vs. Edgewood.

M3: Brown County vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

30. Jasper (5)

M1: Pike Central vs. Princeton Community.

M2: Jasper vs. Washington.

M3: Vincennes Lincoln vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

31. Madison Consolidated (7)

M1: Silver Creek vs. Charlestown.

M2: Scottsburg vs. Salem.

M3: Madison Consolidated vs. North Harrison.

M4: Corydon Central vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

32. Evansville Bosse (7)

M1: Evansville Mater Dei vs. Boonville.

M2: Mt. Vernon vs. Heritage Hills.

M3: Evansville Bosse vs. Evansville Memorial.

M4: Gibson Southern vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

1A

33. Andrean (7)

M1: Oregon-Davis vs. Rensselaer Central.

M2: Hebron vs. Hammond Bishop Noll.

M3: Boone Grove vs. Andrean.

M4: Illiana Christian vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

34. Covenant Christian (DeMotte) (7)

M1: Morgan Township vs. Kouts.

M2: Marquette Catholic vs. Washington Township.

M3: Westville vs. Covenant Christian (DeMotte).

M4: Trinity Greenlawn vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

35. Argos (6)

M1: Culver Community vs. Rochester Community.

M2: Argos vs. Bremen.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: LaVille vs. North Miami.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

36. Westview (6)

M1: Westview vs. Central Noble.

M2: Elkhart Christian vs. Bethany Christian.

M3: M1 winner vs. M2 winner.

M4: Lakeland Christian vs. Lakewood Park Christian.

Championship: M3 winner vs. M4 winner.

37. Tipton (4)

M1: Tipton vs. Sheridan.

M2: Tri-Central vs. Eastern (Greentown).

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

38. Western Boone (4)

M1: Rossville vs. Faith Christian.

M2: Western Boone vs. North White.

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

39. Wabash (4)

M1: Blackford vs. Manchester.

M2: Wabash vs. Eastbrook.

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

40. Fort Wayne Blackhawk Christian (5)

M1: Woodlan vs. South Adams.

M2: Fort Wayne Blackhawk Christian vs. Fort Wayne Bishop

Luers.

M3: Fort Wayne Canterbury vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

41. Southmont (7)

M1: Cascade vs. Southmont.

M2: South Vermillion vs. Covington.

M3: Monrovia vs. North Putnam.

M4: Traders Point Christian vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

42. Covenant Christian (Indianapolis) (4)

M1: International vs. Greenwood Christian.

M2: Speedway vs. Covenant Christian (Indianapolis).

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

43. Triton Central (4)

M1: Heritage Christian vs. Triton Central.

M2: University vs. Indianapolis Scecina.

Championship: M1 winner vs. M2 winner.

44. Knightstown (5)

M1: Centerville vs. Wapahani.

M2: Knightstown vs. Union County.

M3: Muncie Burris vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

45. Rising Sun (5)

M1: South Ripley vs. Rising Sun.

M2: Oldenburg Academy vs. Switzerland County.

M3: Milan vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

46. Christian Academy of Indiana (5)

M1: Christian Academy of Indiana vs. Providence.

M2: Austin vs. Southwestern (Hanover).

M3: Trinity Lutheran vs. M1 winner.

Championship: M2 winner vs. M3 winner.

47. Sullivan (7)

M1: Washington Catholic vs. Bloomfield.

M2: White River Valley vs. North Knox.

M3: Sullivan vs. Vincennes Rivet.

M4: South Knox vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.

48. South Spencer (7)

M1: North Posey vs. Tell City.

M2: Evansville Day vs. Northeast Dubois.

M3: Forest Park vs. South Spencer.

M4: Southridge vs. M1 winner.

M5: M2 winner vs. M3 winner.

Championship: M4 winner vs. M5 winner.