SECTIONAL 1

Crown Point (5-4) at Merrillville (9-0)

Lafayette Jeff (6-3) at Lake Central (3-6)

SECTIONAL 2

Portage (2-7) at Chesterton (6-3)

Penn (4-5) at Elkhart (5-4)

SECTIONAL 3

Homestead (6-3) at Carroll (Fort Wayne) (8-1)

SECTIONAL 4

Westfield (8-1) at Noblesville (2-7)

Fishers (6-3) at Hamilton Southeastern (7-2)

SECTIONAL 5

Carmel (8-1) at Avon (1-8)

Brownsburg (7-2) at Pike (1-8)

SECTIONAL 6

Southport (0-9) at Ben Davis (4-5)

Perry Meridian (2-7) at Indianapolis Tech (5-4)

SECTIONAL 7

North Central (Indianapolis) (1-8) at Lawrence North (5-3)

Warren Central (5-3) at Lawrence Central (3-6)

SECTIONAL 8

Center Grove (9-0) at Franklin Central (4-5)

SECTIONAL 9

Munster (2-7) at Hammond Central (2-7)

Hammond Morton (1-5) at Valparaiso (8-1)

SECTIONAL 10

Michigan City (6-3) at South Bend Adams (4-6)

Mishawaka (7-2) at Concord (9-1)

SECTIONAL 11

Fort Wayne Northrop (3-6) at Fort Wayne Snider (7-1)

Fort Wayne North (2-6) at Fort Wayne Dwenger (5-4)

SECTIONAL 12

Harrison (West Lafayette) (8-1) at Zionsville (5-5)

Anderson (2-4) at Kokomo (7-2)

SECTIONAL 13

Plainfield (4-5) at Indianapolis Cathedral (9-1)

Decatur Central (8-1) at Terre Haute South (1-8)

SECTIONAL 14

Columbus East (4-5) at Whiteland (5-3)

Franklin (3-6) at New Palestine (6-3)

SECTIONAL 15

Bloomington South (6-2) at Castle (7-2)

Evansville North (5-4) at Bloomington North (6-3)

SECTIONAL 16

New Albany (6-3) at Floyd Central (4-6)

Seymour (3-5) at Bedford North Lawrence (4-5)

SECTIONAL 17

Gary West (6-2) at Lowell (7-3)

East Chicago Central (2-6) at Hobart (7-3)

SECTIONAL 18

Kankakee Valley (4-6) at South Bend St. Joseph (3-7)

New Prairie (8-2) at Culver Academy (7-3)

SECTIONAL 19

DeKalb (2-8) at Leo (10-0)

Columbia City (5-5) at Northridge (6-4)

SECTIONAL 20

Fort Wayne Wayne (3-7) at Delta (5-5)

Mississinewa (7-2) at New Haven (5-5)

SECTIONAL 21

Connersville (2-8) at Richmond (2-8)

Mount Vernon (Fortville) (9-1) at Greenfield-Central (7-3)

SECTIONAL 22

Indianapolis Shortridge (3-4) at Indianapolis Chatard (6-4)

Lebanon (7-3) at Indianapolis Roncalli (10-0)

SECTIONAL 23

South Dearborn (7-3) at Martinsville (6-4)

East Central (8-2) at Mooresville (8-2)

SECTIONAL 24

Evansville Central (2-7) at Evansville Memorial (8-2)

Evansville Reitz (4-6) at Northview (8-1)

SECTIONAL 25

Benton Central (1-6) at Hanover Central (9-1)

River Forest (5-3) at Knox (4-6)

SECTIONAL 26

John Glenn (5-4) at Jimtown (8-2)

Mishawaka Marian (7-3) at Tippecanoe Valley (10-0)

SECTIONAL 27

Fort Wayne Concordia (2-7) at Norwell (9-1)

Peru (7-2) at Oak Hill (8-2)

SECTIONAL 28

Brebeuf Jesuit (8-2) at North Montgomery (4-4)

Guerin Catholic (3-7) at Western Boone (6-4)

SECTIONAL 29

Tri-West (8-2) at Indianapolis Ritter (1-9)

Danville (9-1) at Indian Creek (3-7)

SECTIONAL 30

Vincennes Lincoln (2-8) at Edgewood (2-7)

Owen Valley (8-1) at Brown County (5-5)

SECTIONAL 31

Brownstown Central (10-0) at Batesville (6-4)

Lawrenceburg (9-1) at Greensburg (4-4)

SECTIONAL 32

Heritage Hills (8-2) at Evansville Bosse (3-7)

Salem (6-2) at Gibson Southern (9-1)

SECTIONAL 33

Rensselaer Central (6-4) at Andrean (7-3)

Boone Grove (2-6) at Whiting (4-6)

SECTIONAL 34

Delphi (7-3) at Pioneer (8-2)

Bremen (7-3) at LaVille (7-2)

SECTIONAL 35

Eastside (10-0) at Central Noble (8-2)

Fort Wayne Luers (9-1) at Prairie Heights (4-6)

SECTIONAL 36

Tipton (9-1) at Alexandria (4-5)

SECTIONAL 37

Lafayette Central Catholic (6-4) at Southmont (6-4)

Monrovia (7-3) at Speedway (8-2)

SECTIONAL 38

Shenandoah (4-4) at Indianapolis Scecina (7-3)

Centerville (9-0) at Northeastern (6-4)

SECTIONAL 39

Paoli (6-2) at Providence (5-5)

Clarksville (3-7) at Triton Central (6-4)

SECTIONAL 40

North Knox (8-2) at North Posey (8-2)

Evansville Mater Dei (8-2) at Linton-Stockton (10-0)

SECTIONAL 41

South Central (Union Mills) (5-3) at Culver (3-5)

North Judson (6-3) at Winamac (8-0)

SECTIONAL 42

Tri-County (0-8) at Clinton Prairie (5-4)

Carroll (Flora) (7-3) at Traders Point Christian (5-5)

SECTIONAL 43

Monroe Central (10-0) at South Adams (8-2)

Taylor (1-5) at Union City (5-4)

SECTIONAL 44

Triton (3-6) at Northfield (7-3)

Southwood (5-5) at Adams Central (9-1)

SECTIONAL 45

South Putnam (8-2) at Parke Heritage (8-2)

Covington (8-2) at Riverton Parke (3-6)

SECTIONAL 46

Indianapolis Tindley (4-4) at Covenant Christian (6-4)

Indianapolis Lutheran (10-0) at Park Tudor (8-2)

SECTIONAL 47

Milan (4-6) at North Decatur (5-4)

Tri (8-2) at Knightstown (1-7)

SECTIONAL 48

West Washington (4-4) at Springs Valley (8-1)

Tecumseh (3-6) at North Central (Farmersburg) (4-5)